POMOC

POMOC

Početnik
Ovako,imam neki sugavi JVC radio u autu koji nema stelanje woofera.sad me zanima jel moguce na pojacalu podesit woofer da on roka a da postavka na radiu bude da je bas slab,tj.da zvucnici mogu jace se cut nez krcanja,tj bez basa.

Radi se o magnat rock 4000 pojacalu (250w rms),zvucnici su Hertz dcx 690 90w rms,woofer je Rockford fosgate Punch 500w RMS.
 
sve zavisi kako ti je spojeno to, je li samo woofer na pojacalu ili sve, a ako na playeru nema sub kontrol mozes usteliti neki equlajzer na kojem ti ne krce sistemci a onda woofer pojacas na pojacalu ustelujes, opet ako je sve na pojacalu spoji sistemce na jednu stranu kanala a woofer sam na drugu stranu, a opet mozes i skretnicama rijesiti stvar, ako nemas skretnice onda kondezatorima, vezes kondezator izmedju plusne zice, sto veci to ce vise odsjeci niskih tonova, tako na sistemce nabijes kondenzatore i onda nece reprodukovati niske tonove vecec samo visoke
 
Početnik
prednji i zadnji sistemci su spojeni na radio a woofer je spojen na pojacalo...uspio sam nesto sitno podesit al nije mi to to.
 
Top