Pomoc.

Pomoc.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poz. Vidim ima vas koji znate dosta stvari o autima, eh, imam jedan problem.
Imam VW Polo-a 98 god. 1.0 B, imao sam problema sa paljenjem, ujutro neche da upali odmah, i neche da prima gas, promijenio sam mu "Dozer klapnu" i akumulator, ali problem je opet ostao.
Znaci kada ujutro hocu da upalim, moram da ga verglam po 10 puta i opet neche da primi odmah gas. Ali kada predjem nekih 3-4 kilometra, onda radi sve bez problema, prima gas, ide, ugasim ga, odmah pali. Znali neko do cega mu je ? :icon_biggrin:
 
Član
Smjesa bi trebala biti bogatija kada je auto hladno, tj. kada je motor ispod normalne radne temperature(ne znam opseg za konkretno auto).
Znači nešto oko sauga, odnosno regulacije istoga, a to je elektronsko na tom autu, možda senzor temperature za saug, ali opet govorim napamet jer nemam pojma o tom autu.

Što se tiče paljenja, meni je verglao duže hladan...kada sam promijenio remen i naštelovao paljenje, onda i nakon 7 dana nepaljenja upali iz prvog pokušaja, nakon 2-3 sekunde verglanja(da kucnem u drvo).
 
Član
Imao sam slican problem na Golfu 4, problem je bio u senzoru paljenja, za golfa je taj senzor G62. Izbacilo na kompjuteru da je otisao taj senzor, i majstor mi stavi neki polovni, kaze da isprobamo sta ce se sa ovim desiti, ja 10 jutara nisam mogao iz prve upaliti, i nece gasa nikako, kad se zagrije ko beton je. I stavimo nov senzor i od tad no problem.
 
Član
[JES GA KOPCO NA DIJAGNOSTIKU

TREBO BI PO DA TEBPERATUR GEBER, ORGINAL KOSTA 40 KM

Zerr je napisao(la):
[JES GA KOPCO NA DIJAGNOSTIKU

TREBO BI PO DA TEBPERATUR GEBER, ORGINAL KOSTA 40 KM
JEL ODRADENA ADAPTACIJA DOZE
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top