Pomoć za uređenje Golfa 4

Pomoć za uređenje Golfa 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdravljam sve članove ovog super foruma.
Jučer sam se registrovao, i fakat sam fasciniran forumom.

Ako sam pogriješio rubriku izvinjavam se moderatorima. Ima malo eksterijera, ali akcenat je na enterijeru :cool:

Vec duže vrijeme vozim Golf 4, 1.9TDI, 66KW, Edition oprema,2000.god. i prezadovoljan sam. Odmah da naglasim da me brzina plaho ne interesuje, nego prije svega izgled auta :icon_smile:

zanet0.jpg


Molio bih vas za pomoć, savjete, informacije, i unaprijed Vam se najtoplije zahvaljujem.

S vana ne želim puno stvari da radim, prije svega Xenon svjetla. Eh, sad gdje, šta, kako i kod koga? Kontaktirao sam Jimobile Tomislavgrad i ponudili su mi neka "njemacka svjetla za 285 KM sa ugradnjom i dvije godine garancije".

Druga stvar je zatamnjivanje stakala. Kome se obratiti i kolika je cijena toga? Na jednom prijašnjem autu sam imao zatamnjena stakla i bio sam česta meta policijie, kao zakonom je to zabranjeno. Šta uraditi po ovome pitanju? Atest?

I treća i zadnja stvar što se tiče eksterijera su maglenke, "obrvice" na farove i farbanje lajsni u boju auta. Gdje, šta i koliko?

Interijer je ono što me najviše interesuje.

Golf1.jpg


Prije svega želim da uradim bijele satove i kromirane prstenove oko pokazivača. Kome se obratiti i kolika je cijena?

Druga stvar je kromiranje centralne konzole koja mi je dosta oštećena, što zbog nestručnog mijenjana kasetofona što zbog habanja.To sam otprilike ovako zamišljao:

bild-1731.jpg


Da li je to izvodivo, ko bi mi to mogao da uradi i za koliko novca?

Treća stvar su presvlake. Unutrašnjost mi je crno-siva.

P1040101.jpg


Želio bih eko-kožu. Čuo sam za momke iz Pazarića. Auto ima airbage u sjedištima, da li je to problem?
Kakvu vi kombinaciju preporučujete? Ne bih želio presvlačiti nebo i vrata jer su u odličnom stanju.

Četvrta stvar je vezana za drugu. Ručke na vratima također izgledaju ohabano zbog onog prvog sloja gume koji se polahko guli. Da li da i njih kromiram ili ima neko bolje rješenje?

Peta stvar je DVD. Gdje bih to mogao najjeftinije nabaviti? Šta vi preporučujete . . . ?

Šesta stvar su alarm i parking senzori. Gdje, šta, kako? Opet mi je Jimobile poslao ponudu, parking senzori Rainbow 188 KM ili "najnoviji model alarma 194 KM" sa ugradnjom.

To bi otprilke bilo to. Ako neko ima neki prijedlog rado bih ga volio čuti. Nakon što ovo uradim onda bih volio auto obogatiti sa par spojlera.

Unaprijed Vam se svima zahvaljume na odgovorima.
 
Član
Sto se tice alarma ..cobra fakat najbolja..mislim da je 500 KM s ugradnjom..nema jaceg..jest puno para al je najjbolji..kod mene je cobra...Sto se tice zatamnjivanja..Lumar samo..Imas u sarajevu mislim oko 250-300 KM citavo auto..zavisi od postotka zatamnjenja..Xenone koje god uzmes su fush..znaci bezze..pusti to njemacka tehnologija..nisu djabe fabricki xenoni za VW i Audi po 1000eura...tako da ..na svoju odgovornost...imam par jarana kojima non stop crkaju xenoni...uglavnom..sa srecom sta god da uradis...pozz
 
Član
1.Xenone @ edo_16v :) 200KM

2.Zatmljivanje stakala @ LLumar oko 200KM

3.Obrvice nemoj stavljati , a farbanje obrati se bilo kojem lakireru

4.Prstenovi oko satova @ Fele (mislim 80ak KM)

5.Konzolu ofarbaj isto gdje i ovo 3ce :)

6.Rucke isto kao 3. i 5.

7.DVD imash po 700KM no-name , ali ja bi prije kupio neki polovan "markiran"

8.Parking senzori @ Ismarius Audio :)

I na kraju auto nemoj "obogacivati" nekim plastik fantastik spojlerima i raznim nastavcima :) , bolje za te pare kupiti kakve fine 17" i spustiti ga i biche mjera :)

To bi bilo to , ako te josh sta zanima javi :D
 
Član
Hvala velika:cool: Još samo da pohvatam sve članove :icon_smile: i da skontam od čega da krenem :icon_smile:

Još nešto. Može li kontakt nekog lakirera koji je spretan i pouzdan?
Misliš da centralnu konzolu prefarbam ili ... ?
 
Član
Madzid je napisao(la):
Hvala velika:cool: Još samo da pohvatam sve članove :icon_smile: i da skontam od čega da krenem :icon_smile:

Još nešto. Može li kontakt nekog lakirera koji je spretan i pouzdan?
Misliš da centralnu konzolu prefarbam ili ... ?

prefarbaj centralnu konzolu najlakse je a nece te doci puno para
 
Član
Hvala na savjetu.

Malo sam skeptican da ce se opet vidjeti ostecenja plastike, ali pokusacu . . .

Pocinjem od lakirera, samo da nađem nekog iskusnog i provjerenog :icon_question: :icon_smile:
 
Član
Madzid je napisao(la):
Hvala na savjetu.

Malo sam skeptican da ce se opet vidjeti ostecenja plastike, ali pokusacu . . .

Pocinjem od lakirera, samo da nađem nekog iskusnog i provjerenog :icon_question: :icon_smile:

Hvala na savjetu.

Malo sam skeptican da ce se opet vidjeti ostecenja plastike, ali pokusacu . . .

Pocinjem od lakirera, samo da nađem nekog iskusnog i provjerenog :icon_question: :icon_smile:



pa ako nadjes dobrok lakirera i ako ti dobro odradi nece se poznati ne brini za to
 
Član
http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=15316&page=1
evo momak sa foruma je radio nesh slicno kao sto ti zelis pa pogledaj
 
Član
Gledao sam ovo, super, stvarno ekstra.
Ako Bog da i ja nesto slicno radim, samo bez ovih spojlera.

Da li mogu ovi satovi biti bijeli, pa plus na njih jos prstenovi,a da to sve lijepo izgleda???
 
Član
SilverCrest....skida se plocica,,touch screen 7 incha....2 daljinska,prikljucak za kameru,,prikljucak za parking senzore ,,moze i navigacija se prikljucit...600KM... Zenica..Koristen nekih mjesec dana...
 
Član
Dobio sam u Unicredit Visa Classic karticu jucer, pa cu DVD uzeti na rate. Skuzio sam jedan Daewoo u Technomarketu, 600 KM, godinu garancije.
Inace, to cu zadnje raditi. Sad sam napravio neki plan, pa ću po njemu ići.
Prvo tražim lakirera za lajsne, ručke i konzolu. Onda idem na parking senzore i alarm. Alarm cu uzeti najvjerovatnije ovaj iz Jimobila. Ima dosta zanimljivih stvari, između ostalog nova svirena sa 15 zvukova, automatsko zatvaranje prozora i otvaranje gepeka itd., jer jedan fabrički alarm već imam. Nakon toga radim ugradnju još 4 zvučnika pored ovih 4 što imam, dva u zadnja vrata i dva na dasku od gepeka. Poslije idem na presvlake i zatamnjivanje stakala. Nakon toga ga vozim na detaljno unutrašnje i vanjsko čišćenje i poliranje, te ću onda, ako Bog da, da ubacim DVD, pustim neku laganu muziku i provozam se po Visokom :D Negdje usput postaviću i Xenone.

P.S. Mirza vidim da si iz Zenice. Najbolji majstor na svijetu za elektroniku, popularni Profa je iz Zenice. Čovjek mi je riješio problem koji ni jedan ovlašteni servis i majstor nisu znali da urade od Visokog do Zenice + ASA.
 
Član
Madzid je napisao(la):
Dobio sam u Unicredit Visa Classic karticu jucer, pa cu DVD uzeti na rate. Skuzio sam jedan Daewoo u Technomarketu, 600 KM, godinu garancije.
Inace, to cu zadnje raditi. Sad sam napravio neki plan, pa ću po njemu ići.
Prvo tražim lakirera za lajsne, ručke i konzolu. Onda idem na parking senzore i alarm. Alarm cu uzeti najvjerovatnije ovaj iz Jimobila. Ima dosta zanimljivih stvari, između ostalog nova svirena sa 15 zvukova, automatsko zatvaranje prozora i otvaranje gepeka itd., jer jedan fabrički alarm već imam. Nakon toga radim ugradnju još 4 zvučnika pored ovih 4 što imam, dva u zadnja vrata i dva na dasku od gepeka. Poslije idem na presvlake i zatamnjivanje stakala. Nakon toga ga vozim na detaljno unutrašnje i vanjsko čišćenje i poliranje, te ću onda, ako Bog da, da ubacim DVD, pustim neku laganu muziku i provozam se po Visokom :D Negdje usput postaviću i Xenone.

P.S. Mirza vidim da si iz Zenice. Najbolji majstor na svijetu za elektroniku, popularni Profa je iz Zenice. Čovjek mi je riješio problem koji ni jedan ovlašteni servis i majstor nisu znali da urade od Visokog do Zenice + ASA.

Druze..on mi radio elektroniku....tako da..Profa jest najbolji , al je i najskuplji...i radio mi je auto jednom kako je u mom vlasnistvu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top