Pomoć Vodena pumpa

Pomoć Vodena pumpa

Član
Već duže vrijeme mi curi antifriz, pitao sam majstora on kaže da je oring na vodenoj pumpi, sad je se zaustavilo, mada samo vodu dosipam, primijetio sam da se malo čuje i vodena pumpa,,, Problem je što bi morao sad raditi veliki servis ako vec skidam vodenu pumpu a ne znam dali se isplati!

Sad pitanje, dali ce voda napravit kakvih problema motoru ili samo šibam!
 
Već duže vrijeme mi curi antifriz, pitao sam majstora on kaže da je oring na vodenoj pumpi, sad je se zaustavilo, mada samo vodu dosipam, primijetio sam da se malo čuje i vodena pumpa,,, Problem je što bi morao sad raditi veliki servis ako vec skidam vodenu pumpu a ne znam dali se isplati!

Sad pitanje, dali ce voda napravit kakvih problema motoru ili samo šibam!
Ma neće nikako napraviti nikakvih problema,ne moraš ni vodu dosipati,nek' ide dokle može ha-ya
Pa jbt,pročita li ti šta si napisao?
Znači,draže ti je halaliti motor već dati nešto malo para za pumpu i servis,pa taman da je i Yugo:bawling:
 
Član
nisi nam naveo vozilo ;) mada ja sam imao isti problem i pumpa je i dan danas na vozilu i nemam je namjeru mjenjati jer je propisala pa prestala i evo 4-5 mjeseca je uredu ali meni se nije cuo lezaj
 
Zaustavilo se a ? Hoce to se kad vodu sipas hehehe.
Ali cim naspes antifriz procurit ce opet.
Ja da sam ma tvom mjestu ja bi to zamijenio. Makar na otpadu nasao jednu. A ti kako hoces.
 
Član
Zaustavilo se a ? Hoce to se kad vodu sipas hehehe.
Ali cim naspes antifriz procurit ce opet.
Ja da sam ma tvom mjestu ja bi to zamijenio. Makar na otpadu nasao jednu. A ti kako hoces.
a stvar je u tome sto mi je u dvici permant :D i to neki njamcki iz njemacke dovuceno auto drzi na -33 a covjek nasuo g13 ovaj ispustio i to mi se desilo i naspem ovaj hehe za cudo nevidjeno nije vise curio :D redovno odvrcem cep od vode stoji na maximumu necuri nista :D a ulje jede ko azdaha odkako sam nasuo 10w40 i sad kako dosipam 15ku sve manje i manje :D
 
a stvar je u tome sto mi je u dvici permant :D i to neki njamcki iz njemacke dovuceno auto drzi na -33 a covjek nasuo g13 ovaj ispustio i to mi se desilo i naspem ovaj hehe za cudo nevidjeno nije vise curio :D redovno odvrcem cep od vode stoji na maximumu necuri nista :D a ulje jede ko azdaha odkako sam nasuo 10w40 i sad kako dosipam 15ku sve manje i manje :D
@Dalam je "0kacio" temu pa njemu se i obracam.
Kaze vec duze vrijeme curi a on vodu isto tako vec duze vrijeme donasipa.
Zato se i smanji curenje.
Sve te pumpe propisaju kad dodje zima pa antifriz.
A kod tebe to ulje bi trebalo da je 15/40 u motoru i nece ga nestajat :) (osim ako nije izradjeno)
ma de masine su to ;)
 
Član
@Dalam je "0kacio" temu pa njemu se i obracam.
Kaze vec duze vrijeme curi a on vodu isto tako vec duze vrijeme donasipa.
Zato se i smanji curenje.
Sve te pumpe propisaju kad dodje zima pa antifriz.
A kod tebe to ulje bi trebalo da je 15/40 u motoru i nece ga nestajat :) (osim ako nije izradjeno)
ma de masine su to ;)
a mislio sam da se meni obracas :D jer sam ja napisao da je stalo a njemu prestaje pomalo :D ma znam nego sam malo htio da saperem motor :D heheh nije bilo 15ke kod ovog lika kad sam uzimo ;) ma samo sipaj i deri to je masina :D
 
Top