Pomoc vezano za mobitel LG P700 - SPOR

Pomoc vezano za mobitel LG P700 - SPOR

Legend
Ako se neko razumije u mobitele, molim za pomoc, kako i mozeli se uopste poboljsat brzina ovog mobitela.
 
Legend
Nije rotovan, a sacu popgledat ovaj klip tvoj. Imas li neki savjet kako da uradim root ili je to komplikovano previse??
 
Član
Ja sam preko framaroot aplikacije najlakse. Ako ti je telefon pod garancijom sa rootom je gubis.
 
Legend
Ma nije, kupio prije par dana ovaj LG polovan, trebo mi tel hitno. Al kad sam ubacio SD i postavio instagram i mail, zakova jadan nemoze maknut
 
Član
Uradi fabricki restart ako vec nisi, a ne trebas se nesta puno nadati sa 512 rama i 1Ghz cpu-a.
Udi u postavke i vidi sta ti trosi najvise rama, jer neke aplikacije rade u pozadini iako ih ne koristis.
 
Legend
Uradi fabricki restart ako vec nisi, a ne trebas se nesta puno nadati sa 512 rama i 1Ghz cpu-a.
Udi u postavke i vidi sta ti trosi najvise rama, jer neke aplikacije rade u pozadini iako ih ne koristis.

Dali je moguce prebacit neke aplikacije tipa FB, Instagram, Viber, na SD? ako se uradi root
 
Legend
Ja sam po njegovim instrukcijama odradio sve, dok pricamo ovde na bhtuning, sad sam 15 minuta morao off, pa hocu da skinem ovaj app za sd prebacivanje.

Kod mene mob radi manje vise normalno dok nisam nabacio viber, i dok se nespojim na internet, cim se konektuje, i pocnes koristit viber, pocne da zapinje, a jos ako ti neko nesto napise na FB pa pokrene mesenger, ubije se jadan
 
Član
Ja ne znam zasto imas tolike probleme, da ti zbog samo vibera pocne stekati i jos drugo to ako ti posalje na messenger poruka dodje da stane :p uradi fabricki reset mobitela pa vidi onda. U mene je motorola defy sa 512 rama i 800MHz procesorom, aktivni proglrami koji uvijek rade u pozadini stalno su
weather widget
battery solo
tap tap
3G watchdog
memory status
Multitasking
i plus njegovi programi na pozadini za paljenje wifi,gps,osvjetljenje, jos dosta ikona na pozadini...
Onda aplikacije koje ja koristim stalno, ama bas po cijeli dan su instagram i viber....
pored toga na mobu imam preko 3000 slika i nesto oko 100-njak videa, kamera se koristi isto cesto...
E to sta kod mene sve radi na 512 rama i nemam problema, jako rijetko kad zapne da mu zafali rama, i kad to bude samo ugasim tu aplikaciju viber ili instagram, jednu od njih, i pokrenem opet i picim dalje normalno, ili kill all u multitasking-u i onda se automatski ove sve aplikacije sto rade u pozadini opet same pokrenu (to sve traje mozda 3-5sekundi) i ja otvorim opet viber i picim dalje normalno...
Ti bi trebao resetovati mobitel na fabricke postavke i to ce ga dosta ubrzati zbog puno programa koji su instalirani pa brisani i slicno, to dosta uspori Android...
 
Legend
Uradio sam to prije nekoliko dana, nije pomoglo. A neznam ni ja sto, kocega znat ko je sve cacko ovaj mob i sta je sve proso.
 
Top