Pomoc strucnjaci

Pomoc strucnjaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pomagajte, naime autic mi trosi ulje. Nije nesto strasno ali ipak trosi. Potrosnja ulja je otprilike 1L na 1400km, dim ne izbacuje plavkast odzada, ne osjeca se ni miris sagorelog ulja na izduvu. Nedavno sam mjenjao i "tifone" u nadi da su oni, medjutim nista, isto sto se tice potrosnje. Sto se tice samog motora potpuno je suv, jedino gdje se primjeti malo masno na njemu je iza uljnog filtera, sljeva se preko kartera ali je to veoma mala kolicina, tolika da kada ostane preko noci ujutro i ne primjetim da je ista iskapalo, tako da tuda tesko da moze iscuriti. I da, ono glavno, u pitanju je VW 2.0L 8V motorcic, kodne oznake 2E, ulje koje je u sipano u njega je Revanol 10W-40, zadnja 2L je dosuto Lotos 15W-40 (znam da ne valja mjesati-pokusaj da se vidi da li ce trositi s guscim uljem - trosi :icon_sad:).
Sta bi moglo da bude problematicno i gdje nestaje toliko ulje, pitanjce je malo .... jer je pitanje potrosnje ulja malo zeznutije, moze ovdje ondje.
Pomagajte, svi savjeti dobrodosli
 
Ima li vozilo ugradjen LPG (Plin)? Skoro sam bio u servisu i dosoa momak zali se na potrosnju ulja PUG 607 i kazu da je to "normalno" jer ima LPG sistem :icon_question: Meni se znalo desiti da mi potrosi i do 2 L ulja ako mu ne stima (recimo Castrol ili Elf)...
 
Ima plin, sam opet logicno mi je da malo trosi, 2000 kubika je ipak, ali toliko, ne znam, malo mi je previse ipak.
Evo i koji je autic tacno u pitanju http://www.bhtuning.com/vw-passat-3-variant-update-8-10-09-t-27717.html
 
Član
Druze, ako ima LPG normalno je da trosi al bas toliko...
Ja sam imao isti proble, sipao sam Mobil super S ( po preporuci prodavca ) i auto mi je potrosio jos 3l na 6000km!!!
Sledece menjanje sipam Castrol GTX3 i ama ne pomera se na granicniku, tako da probaj neko drugo ulje, ne mora da znaci da je isti problem al eto ti kako sam ga ja resio. ;)
 
Ja sam imao probleme s uljem jer mu ne stima pa ga doslovno pije :lol: Platio ulje 85 KM kad se nisam upucao :lol: Jos mislio otisao motor :lol:
 
Član
samo troši više plina nego benzina to je logično, a za ulje i ne baš u toj mjeri!:icon_smile:;)
 
Hajd ima li jos kakvu preporuku koje ulje za ovu moju zujalicu, ovaj revanol sam nasuo po preporuci majstora :icon_rolleyes:

zlajaaa je napisao(la):
samo troši više plina nego benzina to je logično, a za ulje i ne baš u toj mjeri!:icon_smile:;)

Na otvorenom trosi 8.4L na 100km plina, sto je zadovoljavajuce, ali me ulje j*be, sve me strah da nije sta gore, ne znam gdje ga guta
 

IGY

Član
meni trosi oko 1L na 1500 km
1.4 sporet :D

i isto tako niti smrdi ulje, niti dimi nista
jednino sto je stalno rpm u crvenom, jer drugacije ne mogu ubrzati :lol:
 
Član
IGY je napisao(la):
meni trosi oko 1L na 1500 km
1.4 sporet :D

i isto tako niti smrdi ulje, niti dimi nista
jednino sto je stalno rpm u crvenom, jer drugacije ne mogu ubrzati :lol:

naspi maslinovog možda bude bolje!!!:lol::lol::lol:

aruga, otiđi ti kod stručnjaka;), sa tim se nije šaliti ipak 2l na 1400km je previše:icon_cry::icon_cry: jesi ti gledao da ti negdje ne pušta ulje na motoru...??
 
zlajaaa je napisao(la):
IGY je napisao(la):
meni trosi oko 1L na 1500 km
1.4 sporet :D

i isto tako niti smrdi ulje, niti dimi nista
jednino sto je stalno rpm u crvenom, jer drugacije ne mogu ubrzati :lol:

naspi maslinovog možda bude bolje!!!:lol::lol::lol:

aruga, otiđi ti kod stručnjaka;), sa tim se nije šaliti ipak 2l na 1400km je previše:icon_cry::icon_cry: jesi ti gledao da ti negdje ne pušta ulje na motoru...??



Druze, nije 2L nego 1L na 1400km, bio sam kod majstora i koga god pitam delikatno pitanje, ne pusta ulje nigdje sem malo iza uljnog filtera, toliko malo da se ne primjeti ujutru kad krenes ni flekica. To je vec sve napisano u prvom postu :icon_biggrin:
Pokusacu s ovim Castrol uljem sto je Rastrke81 predlozio, cuo sam da ima i tih slucajeva dosta, naspu drugo ulje i ne trosi mu, a u cemu je fora :icon_question::icon_rolleyes::icon_question:
Za moju zujalicu Autodata kaze sljedece
41072089.jpg

Ako ko zna da li ce ova zamjena ulja rijesiti stvar neka javlja, da ne bacam djaba ako nece,i savjet koga u Sa ili okolini ko bi mogao kvalitetno ustanoviti sta je, gdje guta masno :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top