Pomoc pri kupovini Auta

Pomoc pri kupovini Auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz svima!

Treba mi vas koji savjet o izboru novog polovnog automobila. Lupo ce se najvjeovatnije brzo prodati, ima dosta musterija, a Bebica je iduci mjesec ako bog da medju nama, pa treba nesto familijarno.

U uzi izbor su usli:

Opel Vectra 2.0 ili 2.2 Dizel (2000-2002 god)
Opel Astra --isto--
Mazda 626 Dizel
Toyota Avensis Dizel
Ford Mondeo Dizel

Mogli bi i benzinci ali neki sa manjom potrosnjom.
Najvazniji kriteriji su:

-Limuzina 4 vrata - ne karavan
-Klima
-Da je na dobrom "glasu" marka/model
-da su dostupni dijelovi na nasem trzistu

cijena do 7000 KM


sta mislite?
 
Nije sto je vozim al Astra bi ti najbolja opcija bila od ovoga sa nekim 1.6 motorom benzin naravno . Za 8.000 mozes uzeti da gori
 
Član
ja prodajem auta, trenutno imam VW bora 7500 KM , opel zafira 7500 KM, opel astra 6900 KM , sve dizel osim bore ;)
 
Član
imas li slike tih auta? Pik nalog?

PS. Desila mi se greska pri tipkanju 7000KM je vrh. Jbg tastatura me zeznu.

pozz
 
Član
Mislim da ce ipak biti Astra. Sad nesto kontam sta je isplativije: Benzinca 1.6 ili Dizela 2.0 ?

Prednosti? Mane?

Po meni:

Benzinac mane: Zup. Remen, ca. 30% veča potrošnja goriva, kvarljivi??
Dizelaš mane: Turbina, Skuplje gorivo za 5%, skuplja registracija, skuplji dijelovi i auto uopšte??

Godišnje prelazim ca 15000 KM.

Šta vi mislite? i Uvesti ili kupiti ovdje? Po njemčkoj ih ima oko 2000€, ovdje su 6000-7000 KM

Kontam od 2002 godišta uzeti


pozz
 
Član
Pa ako platis tamo 2000eura, ovdje ce te kostati sa svim do registracije ca 5500 maraka i dok registrujes..tu je to u par deka...
Ja licno ne bi prevalio put i na granici sa carinicima se zezao i raspravljao...laksa opcija ovdje uzeti... barem ja tako mislim..
 
Član
Da Bosch Pumpa... to sam zaboravio, cuo sam za njih.

A nebi Plin. kod nas kad struje ne stane, pa zena ili mama mi uzmu ono malo kuhalo sa onom malom plavom bocicom da prokuhaju vodu za kafu=ja bjezim iz kuce.

Plin ne volim ni u upaljacima :)


Posto znam odlicno njemacki, radim u jednoj Austrijskoj firmi u BiH, na izvozu, tako da znam i speditere i nase carinike. To nebi mi bio problem. jedino ne znam kako se Hrvati i Janezi ponašaju...


pozz
 
Zeran je napisao(la):
Mislim da ce ipak biti Astra. Sad nesto kontam sta je isplativije: Benzinca 1.6 ili Dizela 2.0 ?

Prednosti? Mane?

Po meni:

Benzinac mane: Zup. Remen, ca. 30% veča potrošnja goriva, kvarljivi??
Dizelaš mane: Turbina, Skuplje gorivo za 5%, skuplja registracija, skuplji dijelovi i auto uopšte??

Godišnje prelazim ca 15000 KM.

Šta vi mislite? i Uvesti ili kupiti ovdje? Po njemčkoj ih ima oko 2000€, ovdje su 6000-7000 KM

Kontam od 2002 godišta uzeti


pozz

Brate tebi zupcasti spada u manu? malo si se pojebo al et to nije mana to je potrosni materijal koji mjenjas svaki 100.000 sto nije cesto a kosta sa rukama 4-5 stoja sta je tu lose? Isto tako kvarljiviji i to je nigdje veze Opelovi benzinci su najbolji motori , jedino potrosnja ako bas nemas love da sipas jer opet 1.6 ne trosi puno , grada mozda 9-10 litara sto je po meni normala za benzinca i opste nije puno , al to je mrtvi grad dok ces ti uvijek voziti kombo sto izlazi ispod 10l. Sto se tice dizela svi ti djelovi nisu mana nego je jedostavno dosao je taj period tacnije ta kilometraza kad se te stvari trebaju mjenjati-reparirati i onda je to ljudima odma problem. Tacno i meni se zgadilo ali kad sagledas ja sam imao isti motor , otisla mi boshica , reparirao i prodao odma auto i evo covjek sad vozi to auto po Sarajevu poslije mene sarafa nije uvrnuto , tako da je to sve potrosni materijal kad zamjenis miran si , al et opet zbog svih ti senzora quraca palaca ja bi preporucio benzinca jer nema mana
 
Član
i ja mislim da je Benzinac bolja solucija. Jer Lupo mi je trosio gradske 8L, kad ga cepam i do 9L. nromalne voznje oko 7. otovreni put 5,5L.

Astra skoro pa isto uzima, a Astra je Teretno Vozilo za Lupa...


A do koje Kilometraze se moze reci za 1.6 (100 PS) da "nije puno presao"? Jel 170000 KM puno za njega?


pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top