Pomoć pri izboru tableta

Pomoć pri izboru tableta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nema veze sto mu je procesor sporiji i sto ima manje ram-a, opet je puno brzi od svih tableta.. jednostavno je tako jer sve aplikacije koje apple koriste su kompatibilne s njim i pravljene bas za njega. ista stvar i sa telefonima, dzaba im silna memorija i procesori kad su svi sporiji od iphone-a
prednost ovih je sto ima vise besplatnih aplikacija i tako to
složiću se sa tim da su dosta pouzdani i kvalitetni, ali da su sa slabijim specifikacijama brži od drugih brendova tipa samsung, ne bih se složio... Ali nije to tema, da ne odemo predaleko :D

@apostol, ne znam, ne bih da eksperimentišem, idem radije na nešto sigurnije, tipa acer, lenovo itd...
@dženi, ne bih 2look... radije dati 100KM više i uzeti nešto kvalitetnije :)
 
Super Moderator
pa dobro, ti imas svoje misljenje, a ja ti kazem svoje misljenje i iskustvo :) vjeruj mi dzaba im silni procesori i RAM-ovi. ukazat ce ti se prilika da duze vremena koristis nesto od apple i ove druge pa ces se uvjeriti :) samo prijateljski govorim da se dobro raspitas i provjeris da se ne bi zezno poslije
acer vs lenovo - ja glasam za acer
 
Član
pa dobro, ti imas svoje misljenje, a ja ti kazem svoje misljenje i iskustvo :) vjeruj mi dzaba im silni procesori i RAM-ovi. ukazat ce ti se prilika da duze vremena koristis nesto od apple i ove druge pa ces se uvjeriti :) samo prijateljski govorim da se dobro raspitas i provjeris da se ne bi zezno poslije
acer vs lenovo - ja glasam za acer
Hvala ti u svakom slučaju... volim kad neko napiše svoje mišljenje ;) ma uzeću sada ovaj acer, imam 24mj garancije :) Pa ćemo vidjet, lahko je kasnije uzet nešto drugo, bolje :) ali ovo će mi dobro poslužit za moje potrebe... Nisam neki freak za tim...
 
Član
ja sam koristio prestigio, 8", bio je ok, dva-tri mjeseca bio kod mene i prodao ga da kupim objektiv
inače je bio ok
 
Član
Ipad da ti bude jedini tablet NIKAKO!
Nemas fles podrske em sto ne mozes skidati programe za njega (placene i slicne stvari a znajuci tebe zlaja znam da to imas u planu) tako da Ipad kao sekundaran uredjaj i nikako drugacije (bar za zlaju a licno i za mene)
A ako bas imas kesovine onda Note 3 dvijeiljadetrines edisn i bog da te vidi.
A razumna kupovina ako ti nije malo ti je Nexus 7 i novi ili stari svejedno oba su BOMBBBAA pogotovo za svoju cjenu a i hardver je sasvim ok!
 
Član
joj koji ste vi...

prvo i osnovno imas puffin browser kao i i mnoge druge koji podrzavaju flashna ios-u ..
drugo imas na www.25pp.com aplikaciju za PC da sve mozes dzaba instalirati sa app store-a i NE TREBA jail break posto se vi androidasi vazda toga fatate...
 
Član
Imam dva ipada u kuci mini(ne retina model) i velikog mi brata (ne air model) a ovo pisem sa ajfona tako da argument SLABIJE MALO
A to sto nisam fan boy i da promovisem kako si apple (ili bilo koji proizvodi) top best kada to nisu me cini androidasem a?
Inace zlaja ne sram vas bilo sto mi brisete postove.
Ne znam koja je cjena nexusa trenutno ali mora biti jeftin i bolje od njega nećeš kupiti u nekoj budžet varijanti.
 
Član
Ipad da ti bude jedini tablet NIKAKO!
Nemas fles podrske em sto ne mozes skidati programe za njega (placene i slicne stvari a znajuci tebe zlaja znam da to imas u planu) tako da Ipad kao sekundaran uredjaj i nikako drugacije (bar za zlaju a licno i za mene)
A ako bas imas kesovine onda Note 3 dvijeiljadetrines edisn i bog da te vidi.
A razumna kupovina ako ti nije malo ti je Nexus 7 i novi ili stari svejedno oba su BOMBBBAA pogotovo za svoju cjenu a i hardver je sasvim ok!


Uzeo sam acera, zadovoljan sam pravo, instaliro sam Vice city :D back 2 da oldschool :D baterija mi traje nekih 3.5h, toliko su i rekli da traje. Pa ljudi moji, ovo je najjeftiniji brandname tablet na svijetu, 130€ košta. Ja kažem za ove pare je meni odličan, samim time što je nov i što ja to koristim kako treba, trajaće mi dosta dugo, a ima i garanciju ( ko će meni za polovan ipad sa PIK-a dat garanciju?)... Nisam namjeravo davat tolike pare, jer nemam para za bacanje, da mi treba uzeo bi nešto "sočnije"... Inače gledo sam nexus 7 vs ovaj acer i nema neke razlike. Samsung je stvarno otišo u tačku, ali ja te njegove performanse ne bi mogo iskoristit ni na što korisno, a opet bi radije uzo neki pc za te pare...
 
Član
Imam dva ipada u kuci mini(ne retina model) i velikog mi brata (ne air model) a ovo pisem sa ajfona tako da argument SLABIJE MALO
A to sto nisam fan boy i da promovisem kako si apple (ili bilo koji proizvodi) top best kada to nisu me cini androidasem a?
Inace zlaja ne sram vas bilo sto mi brisete postove.
Ne znam koja je cjena nexusa trenutno ali mora biti jeftin i bolje od njega nećeš kupiti u nekoj budžet varijanti.
dobar je apple ali je skup jebiga, mislim da samsung sve u svemu ide ispred apple-a. Prvo što mi se ne sviđa ideologija " kompaktnih " ekrana, znači mobite od 350-400KM ( čitaj 4 ili 4S) ima ekran od 3.5", stvarno smiješno. A da ne govorimo o ostalim performansama... i sad će meni neko ovdje reć da je 4S brži od I9300 :D jer 512 RAM-a od iphone-a je brže od 1024 RAM-a od samsunga :D Svakako može lockativ na ovu temu....
 
Član
Zlaja stvar je u softveru nije isti zahtjev i optimizoranost sistema (Android ili iOS).
Drugaciji zahtjevi hardverski.
 
Super Moderator
Zlaja nek je sa srecom nadam se da ce te dobro sluzit, al ne trebas biti ironican za ono sto sam ti reko, vjeruj mi da je tako :) nije stvar u tome da je RAM od iphone-a brzi nego RAM od samsunga, al ti telefoni puno brze rade jer im je takav princip rada sa aplikacijama. Vjerovo ti meni il ne i S4 je sporiji od iphone 4s.. Imam u kuci i xperiu Z1, jako dobar telefon, al moj ipod touch 4th gen je brzi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top