Pomoć pri formatiranju

Pomoć pri formatiranju

Član
Nemogu da formatiram računar.Čim s epokrene neka instalacija računar ledi, također kada želim da formatiram ga, dođe samo do starting windows koji se pojavi nakon analiziranja onih fajlova i tako to i računar zaledi.
Ako je slabo objašnjeno, poslikaću da vam dočaram.
 
Prvo i osnovno, prasina, jako dobro ocistiti racunar od prasine, a narocito sloj izmedju ventilatora i kulera procesora, kao i sam kuler procesora,,,
Sve kontakte sa plocom, od memorije, grafike i slicnih PCI i memoriskih konektora ocistiti silicijumskom cetkicom (ili necim slicnim malo oxidirani dio skinuti)
Nakon toga pokrenuti low format hdd iz DOSa, da bi ustanovio moguce bed sektore na hdd, ukoliko ih ima,,,,
ako bed sektori postoje, preporucljivo je zamjeniti hdd (zavisno od kapaciteta diska, ali vise od 1% kapaciteta hdd ako su osteceni sektori treba mjenjati) a moze se i pokusati zakrpiti disk za oci pomocu hdd regeneratora (sto dosta danas ljudi radi pa onda utale komp kojem crkne disk totalno i onda se ljudi uhvate za glavu pa kako....)

Ako je format diska ok, nastaviti sa instalacijom, koja ne bi trebala zapinjati ako je napajanje ok, memorija i grafa, kao i na kraju ploca ;)
 
Član
Ok drug pokušaću, nego da s ene za*ebajem sa ovim uvijek, da ja promjenem hdd, bil to riješilo problem, jer nenormalno ledi, čak i kada pinball otvorim zaledi mi, a nemogu ga format
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
de jos malo pojasni kako ti i kad zaledi, jel uvjek kad ga palis ili :icon_question:

Normalno se upali, i kada pođem raditi, i otvorim nešto, većinom zaledi, muziku nesmijem ni pomislitida otvorim.
A kada krenem sa formatom, ubacim cdi počne očitavanje sa njega, i na starting windows, koje se pojavi prije onog da izaberem sistem zaledi mi, i nema šanse da nastavim sa formatom
 
ma moze biti xxx razloga, kako hdd tako i memorija, grafika, napajanje i ploca, tako da moras testirati jedno po jedno dok ne nadjes kvar...... a mozda je samo prasina i pregrijavanje racunara ;)

uhvati se testiranja pa javi :cool:
 
Član
aham. i meni je tako bilo, isti slucaj.otvori komp i sve poskidaj s nje i vidi ima li igdje crno da je kao pregorilo ;)
 
Član
Ma onaj vent skroz slabo radi, a hdd akda sam pipnuo u radu 'mal se nisam opržio, može i do toga biti, nego da probam otvoriti kompj, pa staviti onaj kućni ventilator, pa onda pokušati
 
Član
dobro ti to precisti, polako, na coolere posebnu paznju obrati pri ciscenju, moze biti puno puno prasine na njima, kad ocistis od prasine, probaj onda dal je sta bolje, tesko je ovako reci sta bi moglo biti, moze biti sve, a moze biti i samo problem zbog prasine...
 
Top