Pomoc oko zvucnika

Pomoc oko zvucnika

Član
Pozdrav dobio sam neke zvucnike na poklon ali uz njih imaju i neke kutije male. Ne znam za sta sluze i kakvi su to zvucnici uopste pa ako moze neko da mi pomogne bio bi zahvalan. Razmisljao sam o izradi kutije za ove zvucnike ali ne znam da li je to dobra opcija... :/



 
Član
Pa to trebas da povezes sa kutijom. To ti je dole skretnica...

Druze nemam iskustva oko ovih ozvucenja 17 mi je god ali eto ocigledno je da su ovo wooferi, a oni mali su visokotonci. Eh sad ove skretnice da li se one povezu sa zvucnicima i to onda na pojacalo? Grijesim li i mozes li mi objasnit ako grijesim?
 
Član
Ne vidim oznake...uslikaj skretnice s druge strane da vidim sta ima na sebi od kontakata.

Nemoj prethodne postove ponavljati podrazumjeva se da na njega odgovaras...ne treba citiranje
 
Član
Nema sa druge strane nista ali sa strane ima puno zica zvucnici su bili spojeni na neke zice a na nekim imaju one plasticne racne i na njima su debeli kablovi kao sto idu na pojacalo. Sto se tice spajanja na visokotncima su male stopice, a na wooferima su velike stopice i na skretnicama imaju zice sa tim stopicama tako da to logicki ide
 
Član
Nema nigdje nista oznaceno na sebi na obje skretnice ima samo hrpa zica i to je sve nemam pojma kako je to bilo pospajano :eek:
 
Top