pomoc oko suba

pomoc oko suba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako imam sub na kojem pise
Power Concept by monacor
to pise na sredini membrane
a na magnetu pise ovako 500w 12 db 1,5 khz 4 ohm
mene interesuje ako neko ima iskustva sa ovim subom da mi da par savjeta il nesto
i ako moze savjet za kutiju
i sta mi sve treba da ga osposobim da prosvira u mojoj dvojkici
(znaci osim pojacala kablova od akumulatora od playera)
trebaju mi znaci konkretni podaci o subu kolko je jak al ono bas jak
kolko mi treba pojacalo i kutija
i sutra ide edit kad premjerim sub
unaprijed veliko hvala
 
Član
iz mog iskustva dakle kutija se ne moze izracunati bez
parametara, kao prvo zadatu litrazu nisi dao...
Qts, Res.frekv fs, precnik zavojnice,indukc.zavoj.Le, hod max membrane, QTS, i na kraju kojom snagom da to sve radi...

Mozda ne poznajem karakteristike tog zvucnika, ali mislim
da ce dobro ce raditi montiran u kutiji refleksnog tipa s
jednim refleksom duzine 120 mm i precnika 80mm
dimenzija kutije nekih 550/400/450 sa kosim sedjima..

Mozda je ovakav sub???

f102830acy2.jpg


Technical Facts Speakers Impedance (Z) 4Ω Frequency range30-4,000Hz Resonant frequency (fs)20Hz Crossover frequency (12dB/oct.) (fmax)1,500Hz Peak rating500W Power rating 220WRMS SPL (1W/1m) 94dB Cms suspension compliance0.58mm/N Mms moving mass113g Qms mech. Q factor3.53 Qes electrical Q factor0.5 Qts total Q factor0.44 Compl. equiv. vol. (Vas)590 l DC resistance (Re)3.5Ω Voice coil ind. (1kHz) (Le)0.6mH Voice coil diameter50mm Voice coil formeraluminium Air gap height6mm Force factor WxL9.99Tm Eff. cone area (Sd)855cm2 Magnet diameter140mm Magnet weight 40oz. Mounting cutout Ø 353mm Mounting depth 150mm DimensionsØ 382mm Weight 3.7kg
 

IGY

Član
ako je 500w nema vise od 250 rms
sto znaci mozes proci sa solidnim pojacalom nekim dvokanalcem, pa u bridge
 
Član
napravi kutiju ev vakvu:

visina*duzina*dubina
35 45 30

litraza: 3,5*4,5*3,0=47,25Litara - tamam za jedan ovakav sub

stavi takodje port primjera radi 16-ku aeroport duzine nekih 25 cm .... to bi trebalo bit dobro .... pozzz
 
Član
to je taj :D:D:D
hvala vam raja puno

probao bih ja to i sam malo nesto :$ racunati ali kad nisam imao tih podataka
hvala hvala

joj bekire haj mi ti izracunaj ovo :)
mame mi ja ovo nista ne kontam
a hocu da to uradim ono da bas valja.
znaci konto sam finu kutijicu za slusanje da mi fino uleti pod onaj ugao zadnjeg sjedista u golfu 2 u gepeku
joj a ja opet nisam izmjerio precnik onog kina :(
 
Član
Kutija sa jednim refleksom duzine 120 mm i precnika 80mm
dimenzija kutije nekih 550/400/450 sa kosim sedjima..
Ledja zakosi po zelji da ti fino upasu sa zadnjim sjedistem...

25002111ec2.png
 
Član
bekire da ta kutija nije malo prevelka za ovolpasni woofercic .... to sa kosinom ti je super stvar, neznam samo mislim da je ova bekirova kutija trunkicu prevelka, al jbga sta ja znam ;) ....
 
Član
bogami eddo ovo kino je ogromno ba
bekire hvala ti puno bacam se na izradu
samo jos jedno pitanje ako pravim reflex kutiju onda u nj. ne idu nikakve spuzve vate vune itd. jel tako?
hvala vam puno
 

IGY

Član
fareky je napisao(la):
bogami eddo ovo kino je ogromno ba
bekire hvala ti puno bacam se na izradu
samo jos jedno pitanje ako pravim reflex kutiju onda u nj. ne idu nikakve spuzve vate vune itd. jel tako?
hvala vam puno

ne ide nista u nju, samo je fino premazi brodskim lakom, dva ili tri puta mozes i nemoras, ako imas vremena da se zajebavas oko toga, i da gledaj da koristis medijapan bar 18 mm, drvofik i sarafe na svakih 10 cm ce ti biti dovoljno, sto tanje a duze sarafe nadzes bice ti lakse zavrtati ih u mdf

eddo ne gledaj sliku gledaj dimenzije kutije, ovo je potaman za ovakav woofer
 
Član
Bekse ako je ovo taj woofer, EBP je 40 iz tog razloga bi ga ja stavio prije u kompresiju a i sam FS woofera je nizak 20Hz i mislim da bolje ide u kompresiju...

Mislim da bi kompresija bila dovoljna od nekih 30-tak litara...
 
Član
raja ja zavrsio :D:D
nemam cam havreknule baterije :mad:
malo sam eksperimentiso sa kutijom al je ispala super na kraju
ja i stavio sam dva reflexa po jedan sa svake strane oko 45 mm su svaki i imaju duzine oko 85 mm
kutija je pretapacirana nekim materijalom cupavim hahaha neznam fakat kako se zove (9.70 km sam ga platio u mitexu :p:p)
vec je kasno, fatam se kreveta a ujutru postam slike hvala vam jos jednom puno svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top