pomoc oko spl kutije :)

pomoc oko spl kutije :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kakav amp planiras koristiti (koje snage ?) ako znas otprilike ?
skuckace se neka kutija...a nije problem da se i na takmicenju prozbori koja pametna i pomogne sa kojim savjetom... treba nam konkurencija... :D
joke dolazis mozda ti u odzak ?
 
Član
Druze nevezano za proracun kutije,al ti je ideja i po covjek od saksije ako se ne varam naparavio port ma svaka ti cast ;)
 
Član
moze probat i zagrijat obicnu cijev od kanalizacije pa napravit kosine na krajevima...pali i to za pocetak...uglavnom ideja nije losa... ;)
 
Član
ovo ti mozda nije losh amp za pocetka:

http://www.pik.ba/artikal/1231271/pojacalo-magnat-2x335-ili-1x670-rms-snage/

pozz
 
Član
@ marko_v : pa planiram,ako mognem sredit,magnatovo pojacalo (mono block) sa nesto vise od 400 rms.
to poj. je bilo u gepeku clana Cruel dok je jos tjero BM-a.

@ chuza : :lol: jest bgm,saksija je :lol:

@ eddo : znam,dobro poj. ..samo sto mi fali jos nesto para za njega..
izgleda da cu morat radit jos jednu izlozbu slika :lol: :lol:
 
Član
cek taj je woofer 4 ohma...jedna zavojnica ?
koliko magnat ima na 4 ohma...? jer ako je monoblock vjerovatno tih 400 rms-a ima na nizem otporu...mozda bi ti za taj sub bolji izbor bio neki jaci dvokanalac...
kakao si tacno planirao slozit port...jel znas izracunat povrsinu tog svog porta ?

edit: kutiju idi nekih 60-ak litara okvirno sad treba skuzit povrsinu porta za dalje...
 
Član
marko_v je napisao(la):
cek taj je woofer 4 ohma...jedna zavojnica ?
koliko magnat ima na 4 ohma...? jer ako je monoblock vjerovatno tih 400 rms-a ima na nizem otporu...mozda bi ti za taj sub bolji izbor bio neki jaci dvokanalac...
kakao si tacno planirao slozit port...jel znas izracunat povrsinu tog svog porta ?

edit: kutiju idi nekih 60-ak litara okvirno sad treba skuzit povrsinu porta za dalje...

da,woofer je single 4 ohm.
za magnat moram jos pitat..nezz tacno,
a oko porta nemam blage veze.
imam u planu da kupim vec gotovu kutiju,pa cu vidjet jos.
 
Član
Malo je glupo ovako nesto pisati ali preporuka je prodati taj woofer s tom fabrickom kutijom (kod nas to ljudi cjene ko da je bog zna sta)
I kupis si neki DVC woofer i slazes kutiju!
A ako ti je to previse sexa onda ganjaj neko pojacalo (mada tesko ces naci za male pare amp koji daje dosta snage na 4 ohm)
U glavnom samo izvjestavaj sta se radi ;)
 
Član
magnat je 270rms-a na 4Ohm-a ,,a 450 na 2Ohm-a ,,, nije los za pocetak ,,, bit ce kasnije i wooferaa i pojacalaaa,,,, znate i sami kako to ide kad se pocne :icon_smile:
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Malo je glupo ovako nesto pisati ali preporuka je prodati taj woofer s tom fabrickom kutijom (kod nas to ljudi cjene ko da je bog zna sta)
I kupis si neki DVC woofer i slazes kutiju!
A ako ti je to previse sexa onda ganjaj neko pojacalo (mada tesko ces naci za male pare amp koji daje dosta snage na 4 ohm)
U glavnom samo izvjestavaj sta se radi ;)

a joj davore,meni je to sad nak vise zajebancija..
ne mogu ja jos niss ozbiljno radit..jos sam đak..a đaci tesko kad primaju platu za skolovanje :lol:
to ja nako,ako kad sta naleti,uzmem,pa se zezam malo :icon_smile:
al polako,valjda bude sta
 
Član
ma svi smo mi jos djaci... ;)
nije losa ni ta opcija da ako mozes uzet nekukutiju pa probat...
mada po meni najjednostavnije resenje ti je da uzmes iverice,napravis kutiju od nekih 60-ak litara i za port uzmes obicnu cijev 160 mm od kanalizacije...za prvi setup odlicno...i nije mnogo para...onda posle tog dobijas smjernice za dalje...
 
Član
marko_v je napisao(la):
ma svi smo mi jos djaci... ;)
nije losa ni ta opcija da ako mozes uzet nekukutiju pa probat...
mada po meni najjednostavnije resenje ti je da uzmes iverice,napravis kutiju od nekih 60-ak litara i za port uzmes obicnu cijev 160 mm od kanalizacije...za prvi setup odlicno...i nije mnogo para...onda posle tog dobijas smjernice za dalje...

hh,pa dobro sad :icon_smile:
a kutiju imam vec gotovu za sitnu lovu vec,tak da se ne brinem.
al aj,vidjecemo kako bude sve na kraju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top