Pomoc oko saticha...

Pomoc oko saticha...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle, bavim se idejom da si stavim 2-3 satica na A stub...e sad koje satice je najlakse uraditi ? Napominjem da ovo cisto sminke radi, ne mora biti toliko funkcionalno osim voltmetra jer imam muziku u autu a i gradska voznja je tako da je stalno pali/gasi...dakle koji jos satich-dva ugraditi u fabiju sa 1.4 mpi motor...8v naravno
 
Član
mojom greskom otsisla 2 posta , nek moderator izbrise meni izbacuje neki error kad odema na delete
 
Član
Ima ono cudo sto je spoji na lambda sondu , neznam kak se tacno zove, pokazuje ti kakva je smjesa.(nije bas precizan instrument).

I ja imam ne umu nesto tako:D

(al prvo felge i gewinde):icon_biggrin:
 
Član
voltmetar je lagano ugraditi, samo bilo odakle plus pokupis
ampermetar je malo teze, moras ga spojiti na debeli + koji ide sa alternatora na akumulator, serijski, vidis da li punis akumulator ili ga praznis
pritisak ulja je jako korisan instrument, vidis pad pritiska puno prije nego ti se upali lampica
temperatura ulja takodjer, ne gaziti motor dok ne predje nekih 70 stepeni
odnos goriva i zraka nije nesto korisan, osim ako ne radis tuning ecu-a, spaja se na lambda sondu i moze ometati taj sistem
pritisak u usisu, korisno kod turbo i kompresor motora, vidis jel turbina radi kako treba
 
Član
Ovo za ampermetar, sam vidio na nekom sajtu davno, samo se presjece Plus kabal akua, i namontira se nesto (oblik osiguraca za pojacalo), i iz tog uređaja idu tri tanke zice koje idu do intrumenta.

Jel ima nekgdje kod nas da se kupi ovaj sistem ??

Sumnjam da bi se morao plus sa 25 i vise kvadrata uvoditi u auto i nazad.
 
Član
Kako koji, the tzv. Ampermetre sa shuntom nisam vidjao kod nas, klasicni VDO ovako
http://www.sso-usa.com/performance/TechnicalSupport/pdf/CockpitWhite/NonShuntedAmmeter.pdf
 
Član
aa ko ima muzz korisna je to stvar-voltmetar a eto nije ni problem postaviti,jedino de staviti taj sat a da nesmeta da izgleda lijepo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top