Pomoc oko Ps ..

Pomoc oko Ps ..

Član
Daj raja pomagajtee..izgubii sve zivcee svojee..Uzmem znaciii Poligon Lasso tool..i pocenem da rezenm..npr da zatamnim stakla ili spustim..i upolaa mi samo prekineee..nezz sta mu jee..neceee da oznacii..prekinee kad povucemm 2 ili 3 linijeee...znaa li nekoo sta je ??
 
mislis u sred selekcije,krug se sam zatvori :icon_question:
ako je to,moras biti malo brzi u selektovanju,dovoljno zumirat i odprilike moras znat najmanju razdaljinu izmedju 2 klika,jer ne smijes preblizu,a ako su daleko nije ravno i estetski lijepo...jos da ti napomenem provjeri gore u gornjem lijevom uglu u onom kvadraticu na koliko je pixela nastimano(stavi 0,5 ili 1)

i jos nesto,kad ti se to desi,imas opet gore u tom cosku 4 male ikone,izaberi drugu po redu gdje ima onaj +,on ti omogucava vise selekcija bez brisanja prethodne,znaci samo ih redas...nekad nije moguce tako spasit kad ti se zatvori,jer ode preko granice,ali eto nekad i moze

vremenom ces naucit i imat osjecaj za razmak i brzinu ;)
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
mislis u sred selekcije,krug se sam zatvori :icon_question:
ako je to,moras biti malo brzi u selektovanju,dovoljno zumirat i odprilike moras znat najmanju razdaljinu izmedju 2 klika,jer ne smijes preblizu,a ako su daleko nije ravno i estetski lijepo...jos da ti napomenem provjeri gore u gornjem lijevom uglu u onom kvadraticu na koliko je pixela nastimano(stavi 0,5 ili 1)

i jos nesto,kad ti se to desi,imas opet gore u tom cosku 4 male ikone,izaberi drugu po redu gdje ima onaj +,on ti omogucava vise selekcija bez brisanja prethodne,znaci samo ih redas...nekad nije moguce tako spasit kad ti se zatvori,jer ode preko granice,ali eto nekad i moze

vremenom ces naucit i imat osjecaj za razmak i brzinu ;)

Thx:cool::cool::cool:
 
Član
znaci da ti ne valja mis...jer cim uradis dvoklik on automatski zatvori selekciju..jel u tome problem?
 
Član
Pa da zavtvorii selekcijuu..ali problemm je stoo ja upolaa rezanjaa on je sam zatvorii aa brzooo bgm oznacavammm
 
Član
tarik_91 je napisao(la):
pa nema veze brzina oznacavanja, kazem ti..ne valja ti mis

pa kakav ondaa trebaa mis...jesul to ness postavkee missaa pokvarenaa..jerr novv mi Laptopp i mis orginall..pa nezz jel dotog
 
Top