Pomoc oko obrtomjera

Pomoc oko obrtomjera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo posto sam "rookie" na forumu i sto se tice tuninga neznam bas puno (znam neke osnove) zanima me jedna stvar.Inace imam punta 55 i on pored kmh ima sat za vrijeme.Zanima me sljedece dali mogu maknuti taj sat,staviti obrtomjer i kako to napraviti,koje djelove treba kupiti itd.Uglavnom zanima me moze li se to,imam par ljudi koji bi to mogli napraviti ako se moze pa eto pomozite vi da ne pilam njih :)
 
Član
moze se odraditi. kupis obrtomjer sa modela koji ga posjeduje. na njega dovedes + i - vod a trecu zicu spojis na CPU koji ti je pod haubom i to na kontakt broj 23 i rijesen problem.

pozzz
 

IGY

Član
ima jednostavnija varijnta, posto ti niko nece prodati samo obrtomjer nego komplet sat, uzmes njega i samo stavis umjesto svog, instalacija je vec sva tu, samo pokopcas dzekove i to ce raditi
 
Član
IGY je napisao(la):
ima jednostavnija varijnta, posto ti niko nece prodati samo obrtomjer nego komplet sat, uzmes njega i samo stavis umjesto svog, instalacija je vec sva tu, samo pokopcas dzekove i to ce raditi

nije ista instalacija. 23-ka nije provucena kod slabijih modela
 

IGY

Član
koliko ja znam skoro sva auta imaju istu instalaciju, a drugacije tipove opreme, ali eto u FF se bas ne razumijem mozda oni cigance na zicama
 
Član
pozdrav momci upravu ste i jedan i drugi ,Većina auta ima razvedenu instelaciju i predviđenu za fabričke dogradnje vidi šta imaš u pnudi orginal sat pa probaj koji i ako nema instelaciju može se spojit ili neki za nadogradnju koji je jednostavno postavit 15 tj kontaktni kabal 31 tj masa i 1 koji se veže na signal sa bobine ili w tj na zvjezdište dijoda u altenatoru
 
ma neznam bas tacno al otac mi je auto elektricar i ja idem u skolu za to al znam da je najjednostavnije preko alternatora da se skopca obrtomjer al ne znam tacno kako.odes na buvljak negdje il ti pijacu nadjes neki lepi obromjer okrugli slican onim sto koriste oni trkaci na trkama samo jednostavniji i prisrafis ga odozgo mozes sa desna i s ljeva al uglavnom ide sa desne strane vozaca
i to je to mozda ga mozes naci za nekih 30-40km
 
Član
Nista sa pijace, ti su lose kvalitete, ima mogucnost i da lazu...uzmi sto kvalitetniji, ako ti je stalo do obrtaja i ne da ti se ocjenjivati po sluhu
 
heh pa onda 120 e pa uzmi sa lampicom da ti svjetli kad trebas da prebacujes i koji ima jos tih funkcija za temp ulja i jos neke
 
Član
Uzeti cu tu kazaljku i staviti,jer mi je nekako ruzno viditi taj sat,navikao sam na obrtomjer lijepo se uklapa.Nije mi problem radi prebacivanja brzina vise estetski izgled,jer kad napravim od auta sto namjeravam nece mi se onda ljepo uklapat sat :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top