POMOC OKO ELEKTRONIKE i TRANSMISIJE - HITNO JE

POMOC OKO ELEKTRONIKE i TRANSMISIJE - HITNO JE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naveo sam vec prije da imam projekt za Renault 19, pa posto sam na nagovor kolega odustao od trpanja japanskog motora u reno, odlucio sam da potrazim francuski motor. Hvala Bogu, nasao sam ga jako brzo, vec bi za dva-tri dana trebao po njega. Nego imam problem - kod mene je sada u renou motor 1.7, pise u saob. 55 kw (doduse ide dosta ludje ali eto) a motor koji trebam da ubacim je 1.8 16v 100 kw (135 konja). Moram li sada da cupam kompletnu elektroniku i ubacujem ovu od 16v-a, posto 16v ima i onboard komp. Moze li se izvrsiti neka kombinacija ili se mora bas sve presadjivati (prebacicu i komplet unutrasnjost, armaturu, brzinomjer sa 16v-a)
Uz ovaj motor mi nije dosao mjenjac, a vec sam se na nekim otpadima raspitao i imaju ih. Zna li iko - imaju li mjenjaci neku serijsku oznaku na sebi (kao masine) da se zna koji je mjenjac za 1.8 motor od 95 a koji za ovaj od 135 konja. 16v se sa lakocom ispaljuje preko 210, i moram biti siguran da je to taj mjenjac, da ne bi kojom nesrecom stavio slabiji pa mi se na 190-200 km/h smrvili svi zupcanici. Ovo je jako osjetljiva situacija, trebace mi svo moguce znanje ljudi sa ovog foruma. Hvala svima, pozz
 
Član
RE: POMOC OKO ELEKTRONIKE i PRENOSA - HITNO JE

sta se tice instalacije moja preporuka je da sve kompletno prebacis jer ti to niko nece skopcati da radi kako treba
 
Član
RE: POMOC OKO ELEKTRONIKE i PRENOSA - HITNO JE

Sto se tice elektronike brodcomputera i ti svari,ja ti preporucujem da sve stavis od tog motora,kad vec radis radi kako treba :) mali vise posla ali ako hoces da dobro ispadne sve!!!
 
Član
RE: POMOC OKO ELEKTRONIKE i PRENOSA - HITNO JE

Znaci moracu polako i lagano svaku zicu i vod da skinem sa 16v-ove sasije i prebacim na svoju. E, to ja zovem ''pipav'' posao...
 
Član
RE: POMOC OKO ELEKTRONIKE i PRENOSA - HITNO JE

Ma vjerovatno da jest,ali eto bolje to nego sve uraditi,pocupat,skopcat na svoje i da nebude kako treba...sta onda?
 
Član
RE: POMOC OKO ELEKTRONIKE i PRENOSA - HITNO JE

Pa mogu valjda za 4 sata skinuti svu elektroniku...
 

Lav

Član
e drug moj imas u bh reno klub. obrati se njima ima par mastora. moguce da ce ti neko to i uradit od njih. za lovu naravno
 
Član
sto se tice prenosa cijele instalacije to i nije neki problem.....samo ti to mora odradit elektricar.....da skine s nekog auta , a da montira na tvoje to je bezze poso....posto sam ja skino s jednog auta komplet instalaciju i montiro na vr-a samo jaran (elektricar) kasnije posapajo sve na motor i na tablu....
 
Član
za mjenjac ti ne bih preporucio da ostavljas, ako ti vec hoces da przis auto...za normalne voznje bi mozda i izdrzo, a tako nemoj...radije uzimaj i mjenjac
 
Član
Pa nisam ni mislio ostavljati ovaj mjenjac, i da hocu ne mogu, jer ne pase. Moram sad saznati za ove oznake na mjenjacu, jer ne znam koji tacno da uzmem, a da moze da podnese ovu snagu. Ne znam imaju li na sebi ikakve oznake da su za 16v.
 
Član
slabe fajde da je ko zagledo oznake na jenjacu..... ja sam ih mjenjo kolko hoces pa nikad mi nije ni palo na pamet da onakav mastan mjenjac plaho zagledam koja mu je oznaka....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top