pomoć lajsne

pomoć lajsne

ne znam gdje da pitam kako ofarbati onu crnu plastiku na branicima i vratima..
riječ je o škodi octaviji combi 2006
 
Član
ma to ti je najbolje da odes i da ti komperosorom odradi..a ako hoces bas ti da radis onda plastik primer u spreju naneses sacekas malo i onda bazu tj da ti u radnji gdje su boje i lakovi po tvom kodu boju odrade sprej i tii ofarbas..mada sad ti govorim kompresor je zakon...i naravno probaj skinuti lajsne ako mozes ako ne onda sve okolo dobro zastiti..
 
Član
Plastika se prvo mora temeljito ocistiti i oprati od masnoca, onda se na golu plastiku baci plastik prajmer i onda kad se osusi onda bacas na to spricgit i slajfa se da se poravna fino da budu glatke onda se opet dobro ocisti i baci se podloga ili predlak i onda baza pa bezbojni i to je to, lak se nece ljustiti niti otpadati poslije toga. OBAVEZNO plastik prajmer inace bez njega ce se guliti i ljustiti sta god da uradi...
 
Član
Ja sam sebi farbao lajsne na staroj astri i plastike unutar auta pomocu sprejeva.

Postupak ti ide ovako:

1. Poskidas lajsne sa auta
2. Operes ih mlakom vodom i sapunom da odstranis masnoce i prljavstinu
3. Pripremis povrsinu za primer sa vodobrusnim papirom 800, 1200 i 1500 grit (znaci prvo ides sa 800 pa 1200 pa 1500)
4. Operes plastike ponovo sapunom i mlakom vodom
5. Pocnes nanositi PLASTIC primer i to u tankim slojevima jer je puno bolje nanijeti vise tankih slojeva (izmedju slojeva mozes koristiti fen da ubrzas proces susenja jer inace moras cekati do 15 minuta izmedju njih). prvi sloj samo poprskas, drugi malo vise i trecim fino naneses primera.
6. Opet vodobrusni u ruke i lagano ponovo izravnas povrsinu s tim da netrebas sada koristiti 800 vec samo 1200 i 1500
7. Operes plastike ponovo sapunom i mlakom vodom
8. Pocnes spricati bojom auta na isti fazon kao sa primerom. Dakle prvi sloj samo poprskas, osusis fino fenom, drugi sloj malo vise, opet fenom posusis i na kraju fino predjes stim da pazis da boja ne prelije naravno.
9. Opet vodobrusni u ruke i lagano ponovo izravnas povrsinu s tim da netrebas sada koristiti 800 vec samo 1200 i 1500
10. Operes plastike ponovo sapunom i mlakom vodom
11. Na kraju bezbojni lak isto kao primer i boju u tri sloja.

Nakon ovog koraka ja sam ostavljao lak da se susi 24 sata i to je to. Ako ti se ne svidja nijansa i ako ti izgleda pregrub zavrsetak sa lakom mozes uzeti opet vodobrusni 1500 i fino lak izravnati. U tom slucaju plastike ce da pobijele ali nemoj paniciti vec malo polir paste u ruke i nakon poliranja bice ljepse nego samo sa lakom. Tako sam ja radio jer sa sprejom nikada ne moze ispasti kao sa kompresorom.

Vjerovatno su momci ovdje radili drugacije i lakse/bolje ali ovo je nacin na koji sam ja radio i sa rezultatima kojima sam bio zadovoljan. Naravno nema vise ljustenja boje ;)
 
Član
drug ako ti sta treba mogu ti pomoci i objasniti...vidim da su neki momci to vec uradili i to je to...inace radim dugo godina kao lakirer...pozz
 
Top