[Pomoc] kablovi i spajanje

[Pomoc] kablovi i spajanje

Član
Odlucio sam da malo poboljsam muziku, moglo bi malo vise al se nema para za sada, pa sam kontao uzeti:

- Pojacalo 4 izlaza 200W
- woofer neznam koliko wati ima, marka je first, uglavnom je izgleda kao na slici
slika-46277-2011-01-1295899224-velika.jpg


Sada me zanima jel moram uzeti od akumulatora direktno struju, ili mogu od neceg blizeg uzeti ?
Na pojacalo bi spojio zadnja 2 zvucnika i woofer.

Posto nije nesta prejako koju debljinu kablova da uzmem gledo sam po 20-30 KM al to mi je nekako skupo.

- Posto mi je rodjak imao nekada ovakav woofer (mislim na izgled) i nisam mu tada vidio nigdje pojacalo, jel moguce da neki imaju integrisano pojacalo ??
- Citao sam prije teme al nisam mogao naci sebi odgovor
 
Član
imaju neke tube ugradjeno pojacalo, tzv aktivne
20-30KM nije skupo za kablove
plus na pojacalo dovedi s akkua, masu uzmi negdje iz gepeka
 
Član
+ dovedes sa akkua, masu uzmes sa sasije najbolje ti je ondje onaj saraf od pojasa i imas remote sa cd-a dovedes i spojsi da ti automatski gasi pojacalo kad se gasi i cd player..
 
Član
Meni je malo zao dati te pare za kablove kada skontas sta mozes sve pojest i popiti za te pare, posto me finansiraju roditelji.

Naso sam ove cinceve u kuci bili mi mogli posluziti za pojacalo mislim na debiljinu jel odgovara, da ne kupujem druge ?
slika-6582-2011-02-1298882469-default.jpg
 
Član
mr.black je napisao(la):
Meni je malo zao dati te pare za kablove kada skontas sta mozes sve pojest i popiti za te pare, posto me finansiraju roditelji.

Naso sam ove cinceve u kuci bili mi mogli posluziti za pojacalo mislim na debiljinu jel odgovara, da ne kupujem druge ?
slika-6582-2011-02-1298882469-default.jpg

Care ako je tebi zao dati 20 KM za kablove muzika i nije za tebe :icon_rolleyes:;) I ti kablovi po 20-30 KM su najbezvezni sto i mozes naci al za to pojacalo i ne trebaju bolji :D Citav set je 30 KM dobijes osigurac, naponsko i chincheve to i kupi

Ima nas jos ovdje koji nismo s parama pa nesto radimo na autu i muzici ne potrosis u gradu za jedno izlazno 20 KM potrosis 10 i tak na dva imas kablove :icon_smile:

Mada od tih first woofera i nema nista :icon_rolleyes: al eto bolje s wooferom kakav god da je nego bez iceg :D

I ovi chinchevi su ti za kucu,na njima je izolacija minimalna, imat ces pucketanje i zujanje u zvucnicima radi njih i kad budes provlacio kabloce , chincheve ides sa jedne strane auta , naponsko sa druge nikako jedno pored drugog
 
Član
adi187 je napisao(la):
mr.black je napisao(la):
Meni je malo zao dati te pare za kablove kada skontas sta mozes sve pojest i popiti za te pare, posto me finansiraju roditelji.

Naso sam ove cinceve u kuci bili mi mogli posluziti za pojacalo mislim na debiljinu jel odgovara, da ne kupujem druge ?
slika-6582-2011-02-1298882469-default.jpg

Care ako je tebi zao dati 20 KM za kablove muzika i nije za tebe :icon_rolleyes:;) I ti kablovi po 20-30 KM su najbezvezni sto i mozes naci al za to pojacalo i ne trebaju bolji :D Citav set je 30 KM dobijes osigurac, naponsko i chincheve to i kupi

Ima nas jos ovdje koji nismo s parama pa nesto radimo na autu i muzici ne potrosis u gradu za jedno izlazno 20 KM potrosis 10 i tak na dva imas kablove :icon_smile:

Mada od tih first woofera i nema nista :icon_rolleyes: al eto bolje s wooferom kakav god da je nego bez iceg :D

I ovi chinchevi su ti za kucu,na njima je izolacija minimalna, imat ces pucketanje i zujanje u zvucnicima radi njih i kad budes provlacio kabloce , chincheve ides sa jedne strane auta , naponsko sa druge nikako jedno pored drugog

Meni je 20 KM za mjesec dana.
Cuo sam se sa rodjakom posto je imo prije pojacalo i reko je da ce mi donirati debeli kabal od akumulatora do pojacala, ove cinceve sam konto staviti da posluze kod nenabavim sta bolje.

Imam ponudu za pojacalo 2 x 120w sa cincevima mozda uzmem i taj da netrazim kasnije cinceve posebno :D

Jel svaka pojacala imaju BRIDGED, ako nemaju kako da vidim dali ima ?
 
Član
Nemaju sva mogućnost bridžovanja.. piše ti na izlazima ako se može bridžovati

http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Images/Product%20Images/GM-6500F_right.jpg pogledaj i skontaćeš...

ima chA(kanal A) i chB i piše BRIDGED... + i - u jednom redu je normalno spojeno. + iz donjeg reda i - iz gornjeg reda je u ovom slučaju BRIDŽOVANI MOD.
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Nemaju sva mogućnost bridžovanja.. piše ti na izlazima ako se može bridžovati

http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Images/Product%20Images/GM-6500F_right.jpg pogledaj i skontaćeš...

ima chA(kanal A) i chB i piše BRIDGED... + i - u jednom redu je normalno spojeno. + iz donjeg reda i - iz gornjeg reda je u ovom slučaju BRIDŽOVANI MOD.

Skonto, Hvala !
 
Top