Pomoc blokade

Pomoc blokade

Član
Baš kao što sam i pretpostavio, i Pežo nije više što je bio. Svi proizvođači prebacuju proizvodnju u Kinu zbog jeftinije radne snage.
Još je uz sve to napravio sranje zato što koristi kinesku GY6 50ccm mašinu.
Ko je rastavljao kineske 4T mašine, desna strana sa donje slike će mu biti itekako poznata. Mreža ispod koje se nalazi ventilator je ista kao i na kinezu, mjerač za ulje je na istom položaju, isti čep za ispuštanje ulja, gotovo sve je isto samo je drugi poklopac dekla. Nosači mašine su sa donje strane kao i kod kineza.

PEUGEOT-SPEEDFIGHT-3-4-T-LE-MANS-%2845KM%29-Scooter-Benzine-Blauw-001--8397051-Medium.jpg


Isto su napravili i sa modelom V-click 50ccm 4T. I kod njega je kineska mašina, čak je i deklo isto kao kod kineza. Samo je umjesto kineskog naziva baotian, pežoov znak i natpis.

Evo ga, Peugeot V-click:
14-peugeot-vclic.jpg


Baotian:
Baotian_BT49QT_Scooter_-_Flickr_-_mick_-_Lumix.jpg


Iako možda nema puno veze sa temom, morao sam ovo postaviti. Pretgodno poređenje je čisti dokaz da se u današnje vrijeme plaća samo brend a od kvaliteta nema ni traga ni glasa.

Što se tiče teme, blokade kod ove mašine su prsten na variomatu i blokiran CDI.
Pokretač teme kaže da bi htio da se mašina vrti preko 8500 obrtaja, prvo pogledaj specifikaciju u dokumentaciji koji su maksimalni obrtaji.

Uspjeh za ovakvu konstrukciju je da se zavrti na 6-7 hiljada obrtaja, to joj je plafon.
 
Član
@Dzeniiii kako necu biti siguran nije mi I skuter, a ne sipam dovtaktol..

@Black
Svaka cast sto si napravio poredjenje, sad mi dodje da ga prodam da se vratim na sf2.. Za ovaj mi za servis uzimaju po 250KM a Boga pitaj sta samo zamijene ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
Druze kakav ti to servis radis za 250KM pa nije R1?
ne znam jarane ne radim ga ja nego ovi iz peugeot servisa u nedjaricima..Valjda zamjena ulja svjecice itd, plus se moras naruciti kad njima pase, inace nebi radio kod njih al radim ga prvenstveno radi servisne knjizice..
 
Član
upravu je black, danas sve kinezi prave, a sta ja znam meni opet nije los kinez sa 125ccm GY6, takav vozim evo godinu dana
 
Upravo sam sišao sa SF 3 i pišem ovde. Meni taj motor ni blizu nije što je SF 2 na primjer. Sve mi je nekako vinjavo,nesigurno. Dosta je lagan naprijed pa je upravljiv ali nije to opet to. Kada bih uzimao nov skuter nikad ne bih uzeo SF 3 . Ovaj je 2T,vodeno hlađenje i opet ništa.U odnosu na mog NRG mi nije ništa . Yamaha Aerox - kralj 50 ccm ! Izvinjavam se na offtopicu.
 
Super Moderator
Niko ti ne gleda servisnu knjigu, kakva servisna knjiga, sam mijenjaj ulje i filtere.. 250KM ne kosta servis za pravi motor
 
Član
svjecica, 10KM - NGK
2 litra ulja je 35-40KM plafon
filteri
za zrak je malossi 10-20KM, zavisno od tipa
filter goriva stavis od auta-5KM
za ulje je 10-15KM
znaci, ovo sve ti je ispod 100KM
opere te neko zestoko za servis;)
obzirom da je kinez,sp3 je šit, bar u odnosu na sp2

edit: za 250KM mozes zamijenit jos i remen, rolnice, dat dnevnicu majstoru-ako sam ne radis, nasut ulje u diff i jos imat love za 5 dana vozanja:lol:
 
Super Moderator
zracni filter ne moras ni mijenjati, ocisti ga, operi, nek se osusi, naulji i stavi i gas.. kakva 2 litra ulja, u 125 i 200 gileru ide 1.1 ili 1.2l ulja s filterom

ulje svakih 3-5000km, a rolnice, remen ne trebas mijenjati kad i ulje
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
upravu je black, danas sve kinezi prave, a sta ja znam meni opet nije los kinez sa 125ccm GY6, takav vozim evo godinu dana

I ja vozim 125 ccm, sad je na njemu kit 150ccm. Vozim ga već 6-tu godinu i znam ga u dušu.

A što se tiče servisa, ova mašina nema filter za ulje, ulje se može mjenjati svakih 2000km jer ne stane puno u karter, nekih 0.7 litara tako da nije neki trošak. Zračni filter ako nije zamašćen samo ga ispuhat kompresorom, a opet i on nije skup 10-tak KM. Ulje u prenosu (kod zadnjeg točka) svakih 8-10 hiljada km zamjeniti, al prva izmjena ide nakon razrade na nekih 500-800km. sipa se bilo koje ulje za zupčaste prenosnike gradacije 75W-90, 80 ili 90.
 
Član
allroad je napisao(la):
zracni filter ne moras ni mijenjati, ocisti ga, operi, nek se osusi, naulji i stavi i gas.. kakva 2 litra ulja, u 125 i 200 gileru ide 1.1 ili 1.2l ulja s filterom

ulje svakih 3-5000km, a rolnice, remen ne trebas mijenjati kad i ulje

govorim da sve izmijeni :D ja vozim 2T pa ne znam ide li preko litar ulja, ako ide moras kuipt dva
za rolnice i remen sam onako napisao, cisto da vidi cjenovno koliko ga kolju:D
 
Top