pomagajte

pomagajte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pomagajte! frend mi oce prodat woofer 700W (nis drugo neznam o vuferu) nekuzim se bas u muiziku .. zanima me kolko treb bit jako pojacalo.. tj i dali je moguce da umeme pojacalo za zvucnike i da na njega spojim i woofer tak ima drugi frend .... dok neskupim za oba pojacala .. hvala unaprijed:D
 
Legend
vidi pise li sta na wooferu,marka,....oznaka.....bilo bi pametno znati rms snagu pa tek onda kupovati pojacalo,ako sta pise malo "googlaj"
 

IGY

Član
daj bar neku oznaku woofera
i to pojacalo sto ti ima jaran, ako mozes saznaj koja je marka oznaka nesto
a nadam se da moze ono posluziti za pocetak
 
Član
evo ga dobil sam woofer i sad na njemu pisesoun dragon, 700w, 4ohma uec-ti12-sv sad kolko sad treba pojacalo bit i ja nebi trenutno stavljao pojacalo za woofer neg za zvucnike tak da sve spojim a kasnije bi odvojio:)
 
Član
ok aj malo pojasni kakvi su ti planovi za muziku i de majke ti pisi tako da te svijet razumije jer ja fakat neam pojma sta si ti htio sad da kazes ....
 
Član
:lol: ovak! na wooferu piše sound dragon(valjda je to naziv vufera) woofer ima 700W,ima 4oma. Jos pise UEC-TI12-SV... koilko mi treba pojacalo bit jako... i sad ovo ja sad nemam love za dva pojacala a kolko sam uspio procitat negdije da ima posebno pojacalo za woofer i posebno za zvucnike pa me sad zanima koliko pojacalo treba bit jako da mi izdrzi oboje :D mislim neznam dali sam upravu ali tako sam cuo...
 
Član
evo ovako nadjes sebi neko fino pojacalce od recimo 4 kanala DA JE OBAVEZNO STABILNO NA 2 OHMA PO KANALU (snage izmedju 800 i 1200 watti bi bilo tamam), na to pojacalo napravis bridge i spojis woofer na taj bridge, to su dva kanala manje, na ona druga dva kanala spojis prednji i zadnji desni na 1 kanal u paralelu (4/4ohma=2ohma) i isto to uradis i sa prednjim i zadnjim lijevim i to spojis na 2 kanal .... i voila imas svu muziku na pojacalu i ima da svira kako treba (al samo ako to budes znao lijepo postimat na pojacalu hehe) .... gain je cudo :cool: ....
 
Član
bridge ti je kad uzmes 2 kanala i spojis ih da bude 1 kanal, a to uradit tako sto sa jednog kanala uzmes +, a sa drugog kanala uzmes - i spojis na 1 zvucnik (obicno woofer) ....
 
Član
hvala

jos nes sad se sjetih mislim vezano za BRIDGE a jel trebam spojit međusobno minus i plus jer ako kanal svaki ima minus i plus ostace mi pranan minus na jednom i plus na drugom kanalu:) dali njih spojim

MCFUN
SNAGA: 4x200W, 2x400W, 2x200+1x400W.
RASPON FREKVENCIJE: 20-20000Hz.
OSJETLJIVOST: 90 dB.
DIMENZIJE: 245x65x310 mm. jel bi moglo ovakvo pojacalo
 
Član
2 koristis, 2 ne .... BTW ljudi zasto se svi pokusavate igrat majstora, momci u caraudiu bi vam vjerovatno zavrnuli te kablove dodzaba, sami ih provucite i odete do njih samo da to pozavrcu, kasnije to sami sebi nastimajte i cao .... dosadilo ba vise stalno objasnjavat kako sta ide .... ljudi ja sam proveo i dane i noci za racunarom pokusavajuci da se naucim tim stvarima, zavrno sam i odvrno na desetine pojacala, zavrsio elektro-tehnicku skolu .... jbga nemoze svako rukovat sa strujom, ja sam ipak vec predhodno imo dosta iskustva i znanja iz srednje i VRLO DOBRO ZNAM KOLKO JE TO OPAAAASNOOOOOO!!!! ....
 
Član
eddo je napisao(la):
2 koristis, 2 ne .... BTW ljudi zasto se svi pokusavate igrat majstora, momci u caraudiu bi vam vjerovatno zavrnuli te kablove dodzaba, sami ih provucite i odete do njih samo da to pozavrcu, kasnije to sami sebi nastimajte i cao .... dosadilo ba vise stalno objasnjavat kako sta ide .... ljudi ja sam proveo i dane i noci za racunarom pokusavajuci da se naucim tim stvarima, zavrno sam i odvrno na desetine pojacala, zavrsio elektro-tehnicku skolu .... jbga nemoze svako rukovat sa strujom, ja sam ipak vec predhodno imo dosta iskustva i znanja iz srednje i VRLO DOBRO ZNAM KOLKO JE TO OPAAAASNOOOOOO!!!! ....
Kume mislim da si malo pretjerao, nisi atomski fizicar ako znas spojit pojacalo u bridge mode... I ostalo, sve se to nauci, momak pita 2 puta jer kako kazu, bolje pitati nego skitati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top