Pomagajte! Skuter nece da upali

Pomagajte! Skuter nece da upali

Član
Vlasnik sam Pezo V Clic skutera 4-taktna masina koja je presla 3500km. Servis mu nikada nije radjen.
Evo sta se desava. Skuter je potpuno normalno radio. Vozio sam ga prije nekoliko dana , ide oko 60kmh. Palio je na prvi "zub" . Sta se desava. Prije dva jutra ja da upalim, kad ono skuter samo vergla, vergla, vergla. Probaj na kurblu, isti djavo. Tako sam verglao jedno 5 min i onda je upalio pod vecim gasom. Cim pustim gas on se ugasi. Onda ponovo upali posle manjeg verglanja. Sjednem na njega podjem 1kmh skuter super i vuce i ide bas sve normalno. Ugasim ga, odmah zatim upali na prvi zub. Medjutim, cim vrijeme odmice on sve teze pali, a kad prodje noc, dodje drugi dan onda sve jovo na novo... Verglanje do iznemoglosti... :p
 
Član
Ma nema ti ko šta pomoći ovako preko foruma,pogotovo za skuter,vozi to mehaničaru koji se bavi s tim pa nek sredi ...

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Na tom Pežou, V-Click je kineska mašina. Sve potrebne dijelove možeš poručiti od Nordstar-a iz Matuzića ili kod Stanka iz Živinica. Za početak promjeniti svjećicu, zračni filter, membranu u karburatoru, pregledati crijevo od airboxa da nije spalo ili puklo, ispitati da li radi automatski saug/čok. Provjeriti fazu, jer nije se za iznenaditi da je lanac bregaste toliko loše kvalitete da se odmah nakon nekoliko hiljada km rastegne (meni se to desilo).
 
Top