POMAGAJTE FILTER BENZINA

POMAGAJTE FILTER BENZINA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
JUcer sam kupio filter za benzin ,stim da svoje novo auto ne poznajem bas najbolje jednostavno nisam mogao da nadjem gdje se nalazi
gledao sam ispod auta pratio dovodne i odvoden cijevcice ma nista cak i ispod klupe zadnje tu sam nasao benzisku pumpu al filtera nigdje.
ZNA LI NEKO GDJE SE NALAZI BENZISKI FILTER KOD RENAULT CLIO 2002:icon_eek:
 
Član
pogledaj iza zadnjeg desnog tocka. kod mene na punto-u se tu nalazi unutar jedne plasticne kutije. kad se otvori kutija unutra je filter. ako nije kod tebe tako onda ne znam
 

IGY

Član
kao sto ti emir rece, ispod mosta ili ispod zadnjeg tocka
a pogledaj da slucajno nije pod haubom negdje
 
Član
hahahahahahaahahaha

joj sto se ismija...

Eh ovako momcovi, slusajte dobro, mislim citajte:

Ispod pumpe za gorivo koja je smještena u rezervaru. TEORETSKI taj se filtar nikad ne mijenja a praktično - najkasnije na 100.000 ako je toliko zasran da pumpa nemoze da vuce.

jos jednom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Emire i IGY čujte - pogledajte servisni plan Punta. Nema izmjene filtera. Pogledajte kad se recimo mijenja lanac na nekim Nissanovim motorima? Nikad!!!. Ali on se rastegne za manje od 150.000 tako da se samo dotegne malo. Tako i filter na PUNTU, CLIU... samo se malo pusti gorivo iz filtera i ponovoi se ozraci i napuni... Ali opet sve je to relativno, pa su nasi danasnji majstori jako pametni i mjenjaju te filtere vlasnici auta nemaju pojma da im uzimaju pare bezveze i da to nema nikakvog efekta, zato sam stavio kao poredjenje lanac na Nisanovim Motorima...

SRDACAN POZDRAV

Bekir_SA
 
N

nenad

Ja se bas ne slazem sa tvojom izjavom da se filter na Puntu ne mijenja!
U Service Manual-u za Punta fino pise da se na Puntu, starijim od 1998. mijenja na 30 000 predjenih km.
 
Član
nenad je napisao(la):
Ja se bas ne slazem sa tvojom izjavom da se filter na Puntu ne mijenja!
U Service Manual-u za Punta fino pise da se na Puntu, starijim od 1998. mijenja na 30 000 predjenih km.

Pricamo o mladjim autima MOMCINO benzinskim agregatima tacnije o 2002 Godini... ;)
A punta sam naveo kao primjer naravno mladjeg od 1998 god... ;)
 

IGY

Član
Bekse ovaj put se necu sloziti sa tobom, znas i sam koliko mi je ibiza stekala i trzala, sve dok nisam promjenio taj filter nakon toga drugo auto bilo ;)
 
Član
ja znam da sam ga promjenio i osjetno je auto bolje isao. u proljece cu ga mjenjati ponovo. kad sam skinuo prosli filter iznjega je sve izlazilo a najmanje gorivo. bio je pun mulja i hrdje. odakle hrdja ne znam kad je plasticni rezervoar. inace imamo najgore gorivo pa ovo od 30000 treba zaboraviti i mjenjati ga cesce. bolje 20KM za filter nego puno vise za servis motora.
 
emirEX_sa je napisao(la):
ja znam da sam ga promjenio i osjetno je auto bolje isao. u proljece cu ga mjenjati ponovo. kad sam skinuo prosli filter iznjega je sve izlazilo a najmanje gorivo. bio je pun mulja i hrdje. odakle hrdja ne znam kad je plasticni rezervoar. inace imamo najgore gorivo pa ovo od 30000 treba zaboraviti i mjenjati ga cesce. bolje 20KM za filter nego puno vise za servis motora.

potpisujem
 
Član
Kod mene jos nijednom mijenjano, mada ne bi me ubilo u prste da provjerim...a sudeci po nasoj kvaliteti, ima vise govana u njemu nego u spetickoj jami...c.c.c.c. :icon_rolleyes:
 
Član
Na mom tipu 2.0 benzin je bio ispod zadnjeg mosta, naravno nikad nije bio mijenjan ni skidan.....cak kad sam ubacio diesel motor ostao je i preso sam ja 50000 km sa njim nije se zaprljao, a mislim da ga jos uvijek lik voza i nije prljav.....
Cisto sumnjam da imas problema sa time i da ga moras mijenjat....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top