poludjela lampica za temp. motora...

poludjela lampica za temp. motora...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vec mi se par dana to desava pa da pitam znal ko o cemu je rijec...
prije par dana krenem ujutro da nesto obavim i nakon sto sam upalio kola naglo mi lampica za temp. motora skoci na max i poce da blinka, i tako sam vozio jedno 15 min, ali nije cijelo vrijeme gorila, nego gori par minuta pa onda se ugasi pa opet tako,

i tako sve do juce, krenem na trening, sve udure, poslje treninga, ja da upalim kola ode lampica u crveno i ja tako krenem kuci, ha sam skreno na skenderiji ugasi se, pa ponovo kod vrbanje se upali i na grbavici se ugasi...
za sve to vrijeme sam vozio dok se palila gasila ( ***** joj miša )

rijec je o goflu 1.6 MD ( mrtvi dizel )

unaprijed hvala
 
Član
to sam cuo da im se cesto desava. sad sta moze biti nisam siguran neki spominju termostat, neki manjak tecnosti. ne znam nisam siguran sacekaj da se javi neko sa vise znanja o tim sitnicama.
 
Član
Prvo provjeri vodu i ako je sve u redu , tj imaš vode u posudi onda provjeri "kruškicu" ...
 
Član
cekaj malo, nije mi jasno ovo, "ode lampica u max" ? Jel ti ode kazaljka na maksimalno ? Ako kazaljka ode na maximum onda je normalno da se upali lampica, i tad ne gori stalno, nego nekako neravnomjerno se pali gasi.
Ako ti se motor ne pregrijava, onda ili ti je crkao davac temperature ili zica od davaca negdje dodiruje masu.
Ako se samo pali lampica a kazaljka je ok, onda ti fali vode, ili ti se pokvario davac nivoa tecnosti na ekspanzionoj posudi.
 
Član
A jeli ti uredu pokazivac goriva ok,ako i on malo zeza onda ti je crko ili gubi kontakt tiristor sa 3 nogice na km/h satu jer je on za to.Pokusaj to vidjeti.
 
Član
To sa tri nogice je regulator napona. Da je on crko poludila bi i temp i gorivo i obrtomjer.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top