polo 9n dimenzija tockova 16

polo 9n dimenzija tockova 16

Član
195/45 16 ne bih odmah da kazem, previse je to niska guma za nase puteve, isto tako vazna mi je visina ovjesa, ne bih mimo fabrike.
nesto sam nanisanio da bi 205/50 moglo.
ima li neko da je vozio tu kombinaciju?
LP
 
Legend
Onda majstore uzmes 15ke i rahat si.. mislim da je 205 50 prevelika guma za pola, izgledat ce smjesno..
 
Legend
205/55 r16 na fabrickom polu ?
pa tu visinu sam ja imao na audiju a6 (fabricki deklarisana)
na golfu 4, leonu, golfu 5 je isto ta dimenzija..
malo mi je to preveliko za pola zato kazem, 205 50 nije losa dimenzija ali je rijetka, platit ces masno te gume (ako hoces nove) ako rasjeces jednu belaj je naci dobru gumu te dimenzije itd itd..
Na tebi je svakako da izaberes, ne znam gdje, kuda i kako vozis tog pola da ti 16 na ovoj dimenziji bude veliko ali eto :)
 
Član
da na nekom uk forumu nadjoh to, tu sliku sa navodima dimenzije gume, ja bih isao na /50 jer kako rekoh 45 je nisko suvise.
15 nije losa opcija ali je poprilicno jadan izbor felgi kako fabrickih kako aftermarket (polovnih) koje se nude za ovog pola.
15 od mk3 gti je lijepa felga ali nisam siguran koliko bi bila lijepa na polu.
 
Legend
Zavisi na koju ciljas, ima ih 2-3 vrste
Ugl bbs rx ii je dobra felga i dolazila je fabricka na polo GTI modelu, tako da ako furas fabricku dimenziju to nije lose..
Isto tako, imaju one 16ke 5 krakova, na abfu dodju (mislim da su 16" al nisam 100% siguran) isto lijepe felge, slicne su dolazile na polu 6n2
Kako god, moj savjet je OEM felga zbog offseta i svega ostalog, sada kad vidim mk5 ili mk6 a naprijed tocak izasao van blatobrana muka mi..
 
Član
meni su na octaviji fabricke dimenzije 205/55 16 tako da cisto sumnjam da moze biti i na polu. kao sto noke rece, mozda bi ti najbolje bilo 15-ke ganjat, pogotovo ako ces gledati cijenu guma...
 
Član
octavia mk1 tj ovo u dimenziji 16 mi se svidja
20120406-DSC_0227.jpg
 
Član
moram obrazloziti par cinjenica zasto ta dimenzija guma zasto fabricki ovjes.
naime prosli auto je bio na /45 pa sa fabrickom oprugom je bilo metar izmedju blatobrana i tocka, pa onda opruge 5 cm dole, izgledao odlicno ali bio tvrd za izbijanje bubrega, sada trazim kompromis, iako je fabricka dimenzija tockova 195/50 15 opet ima ta rupa zloglasna, necu da spustam auto jer imam malu bebu kojoj se bas nije svidjela tvrdoca ovjesa dok je jos bila u maminom stomaku, sta je svakodnevnica svih nas po pitanju vozanja auta tako je i moja, s time da privatno jako malo koristim jer od sluzbenog nemam kada, zanemariv broj kilometara sa privatnim autom je godisnje do nekih 10.000 km, jedna investicija u ljetni set tockova moze posluziti barem 5 godina.
jos se razmisljam ulaze i 15 u izbor, recimo od fabije orginalne 15 isto veoma lijepe, odgovaraju i et-om i sirinom, dugo do ljeta sada je svakako auto na "ljeto zima" tockovima:)
 
Član
16ke na Polo 9n idu sa visinom 45, 17ke sa visinom 40. Sirina gume za naprijed idealna 195, moze i 205.
Sad meni bas nije jasna poenta ove teme. A ovaj iz UK sto je stavio visinu 55 na 16ku izgleda jako ruzno i izlazi iz standarda (ta visina ide na golf mk4). Na poklopcu rezervoara pise fabricka 205/45/16. Ako kupujes felge pogledaj moj oglas, prodajem 16ke. Pozdrav
 
Top