Poliranje?

Poliranje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imas abrazivne polir paste i ne abrazivne.
A to kad peres auto i treba tako da bude, jer treba da cuva lak. Prljavstinu bi trebao samo saprati.
 
Član
gaga je napisao(la):
Bocky je napisao(la):
K'o sto ti je i stefan rekao, najbolje ti je da to sam uradis....

uzmi polir pastu, meni ova nije losa...




zatim nadji neku spuzvicu ako ti ne dodje uz pastu i dobro utrljaj pastu gdje zelis da poliras... pustis da se sve to osusi dok ti pasta ne postane ''skorena''..
uzmi neku krpu s kojom ces poslije skinuti pastu s auta i onda poslije mozes uzeti neku meksu pamucnu krpu da navlacis sjaj....
imam ja masinu za poliranje i vjeruj mi brze ide ali nije nista posebno, vise volim rucno raditi... :icon_biggrin::icon_biggrin:

koristio sam ja ovu polir pastu, i mogu reci da je smece. Moja preporuka je 3M, i ja mislim da 1 litar kosta oko 30-40 km.

@stefan
uz koju polir pastu dođe taj nastavak, jer sam dosad kupovao i poskupo placao...

meni ta pasta uopste nije toliko losa.... slikat cu kad dodjem kuci onu s kojom ja radim.... ;)
 
Član
gaga je napisao(la):
imas abrazivne polir paste i ne abrazivne.
A to kad peres auto i treba tako da bude, jer treba da cuva lak. Prljavstinu bi trebao samo saprati.


Sapere prljavstinu... Ali mi nije jasno sta ove nase ptice jedu...jer kad se nekoj nadje moje auto ispod repa, to je belaj saprati... Zalijepi se tako jako, da i kada se sapere, ostane fleka ispod... :lol:
 
Član
Sina je napisao(la):
Sapere prljavstinu... Ali mi nije jasno sta ove nase ptice jedu...jer kad se nekoj nadje moje auto ispod repa, to je belaj saprati... Zalijepi se tako jako, da i kada se sapere, ostane fleka ispod... :lol:

samo nemoj da ti ostane to od ptica, oni imaju neku jaku supstancu i moze ti ostetiti lak ako stoji.....:icon_biggrin:
 
Član
18 KM Crvena
2cnwhas.jpg


Kisa me jucer zeznula, probat cu danas.

A sto se tice vate, nisam mogao naci pravu krpicu, hoce li smetati one dlacice od vate kad se polira?
 
Legend
Sina je napisao(la):
Ja sam cuo da postoje neke polir paste za grubo poliranje, pa onda poslije njih idu ove za fino poliranje... Uglavnom te prve valjda jako dobro popunjavaju izgrebane dijelove... Jel zna ko sta o tom, ako uopste postoji...?

Prije par dana sam polirao svoje auto... Cekao sam po par minuta, samo dok se pasta osusi... I nisam dobio bas nesto, da primjetim neku razliku... Jedino kada ga perem, primjetim da se voda ponasa kao da je na masnom autu...:icon_biggrin:

postoje i paste za skidanje neravnina (curnica na laku ) poslije lakiranja kad ostane.....a i paste za popunjavanje rupica,imao sam tu za popunjavanje za crni lak,i pokusao na jednom autu,ali nije nesto extra rezultat,treba se slagati boja paste i laka na autu
 
Član
LudoA je napisao(la):
18 KM Crvena
2cnwhas.jpg


Kisa me jucer zeznula, probat cu danas.

A sto se tice vate, nisam mogao naci pravu krpicu, hoce li smetati one dlacice od vate kad se polira?
nije ti to za crvenu boju... takvo im je pakiranje...

nece smetati,poslije poliranja ga mozes oprati auto(cak sam cuo da se tako treba i uraditi)... vatom svako i polira...
 
Član
Nije naljepnica kao na ovoj slici.
Trenutno nemam sliku sonaxa sto sam ja kupio, slicna je, samo na njoj pise da je bas za SVE nijanse crvene boje.
Opet me kisa zeza, hahaha!
 
Član
LudoA je napisao(la):
Nije naljepnica kao na ovoj slici.
Trenutno nemam sliku sonaxa sto sam ja kupio, slicna je, samo na njoj pise da je bas za SVE nijanse crvene boje.
Opet me kisa zeza, hahaha!
aha, dobro onda, posto sam uzeo takvu kao na slici, crveno pakiranje, metalik politur pise, za sve boje...
 
e da ja pitam samo nesto,koja je razlika izmedju ovih pasti u cvrstom stanju i ovih u tecnom stanju,kako se uopce nanose te u tecnom.

neki dan bas kupovao pastu i naidje na beziskoj kaze u tecnoj,prvi put vidio pa sam odustao i uzeo onu staru u cvrstom stanju
 
Član
HEHE evo imam jedan problem imam ko nekau ogrbotinu ma nije ogrebotina nego neko zakacio plastikom i ostalo na farbi i ja trljaj ono nemoze da se skine pa da li bi se moglo skinuti to poliranjem (POSTAVIM SLIKU SUTRA <<<<<<<<<<9


@sina sreca pa nam ne lete KRAVE
BILO BI PRAFO VESELO :d
 
Član
D_cash je napisao(la):
HEHE evo imam jedan problem  imam ko nekau ogrbotinu ma nije ogrebotina nego  neko zakacio plastikom i ostalo na farbi    i ja trljaj ono nemoze da se skine     pa da li   bi se moglo skinuti to poliranjem      (POSTAVIM SLIKU SUTRA <<<<<<<<<<9


@sina sreca pa nam ne lete KRAVE
BILO BI PRAFO VESELO   :d
razrjedjivacem to skini...

Ja koristim ovo sredstvo za takve slucajeve, na bazi razrjedjivaca, samo 3.puta jace. inace za skidanje grafita sa zidova :p trihlor-etilen folovi,golovi,kad ga koristis u zatvorenom prostoru maloooo,maloooo udariii u glavuuu :)
zep_erase.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top