Poliranje felgi (Sam svoj majstor)

Poliranje felgi (Sam svoj majstor)

Član
Pozz ekipa

Prvi put se javljam,pa usput da Vas za početak pozdravim.

Nabavio sam neke obične felge, 15", imaju par sitnih ogrebotina, pa sam ih htio doraditi, ali obzirom da to nisam nikad radio,imam par pitanja.

Moj proces bi bio ovakav..
skidanje stare boje (siva), brusenje vodobrusnim papirom dok ne bude sve pod konac, zatim farbanje..

E sad me zanima, da li ima neki proces nakon skidanja stare boje, pa do farbanja ?

I usput koja bi boja najbolje odgovarala , po Vašem mišljenju

Unaprijed hvala na pomoci
 

Prilozi

  • f72caa68-44aa-4b3d-bd58-f67007762eda.jpg
    f72caa68-44aa-4b3d-bd58-f67007762eda.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 5
Član
I ja se spremam urediti svoje felge dok jos malo otopli...Inace majstor mi trazi 200 KM da ih sredi pa mi se bas i ne daje toliko para a ponesto se i sam razumijem. Prvo sam mislio grubim papirom prebrusiiti sva mjesta koja cu gitovati a planirao sam da kupim alu git za felge...Nakon toga sve detaljno oprati i odmastiti mozda i sa nitro razređivacem. Izgitovati i zatim fino prebrusiti ako treba i sa razlicitom granulacijom papira. Onda primer ili spric git u spreju pa opet vodobrusni...Nakon toga osnovna boja u spreju dvije,tri ruke i na kraju bezbojni da sve ucvrsti i dobije sjaj...Mozda sam nesto i preskocio ali tako planiram odraditi i kostace me otprilike sve oko 50 KM ...mozda i manje.
 
Top