Poliranje felgi i farbanje, potrebna pomoc

Poliranje felgi i farbanje, potrebna pomoc

Pozdrav, vozim mercedes e320 cdi, na njemu su AMG felge 18'' i u solidnom su stanju, prilikom udesa felge su se ostetile na pojedinim mjestima, ponegdje su izgrebane, pa me interesuje uz pomoc cega mogu da ih sredim, dakle potrebna mi je informacija sta mi je potrebno od materijala da bih ispolirao felge i ofarbao u crnu metalik boju. Hvala unaprijed.

neiwxs.jpg


311nypx.jpg


148nlo2.jpg


11ipwdt.jpg
 
Član
ovo bi najbolje se rijesilo uz pomoc pukia....

ja sam isao od papira cini mi se 220 granulacija, pa 400, 800, 1000, pa 2000... pa polir pasta... nije lose ispalo...
ima boljih strucnjaka cekaj odgovor
 
Ok drug hvala na informacijama, nebih bas da rizikujem sa felgama pa da nesto lose ispadne jer su skupo placene, trebao bi ih pjeskariti, al mi se neisplati poskupo je a hitno treba da sredim felge. Tako da cu ih samo ispolirati i prefarbati u crnu boju jer je i auto crno, malo promjene. :D
 
e sad pitanje jedno kad se skida sa tim vodobrusnim znaci smiglas da spadne boja onda usijavas onaj aluminij od ispod ili :icon_question::icon_question:
 

rs6

Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
e sad pitanje jedno kad se skida sa tim vodobrusnim znaci smiglas da spadne boja onda usijavas onaj aluminij od ispod ili :icon_question::icon_question:

boju i plastifikaciju skidas sa " paint remover " ( skid boja ) i spahtlom
nakon toga smirglas od manjih ka vecim granulacijama da bi se aluminium " ugladio " pa tek onda poliranje, ima tu dosta posla ....
 
Član
ma plastifikaciju nema sanse da skines sa skid bojom
(ja sam pokuso i ni da cuje, mozda nisam znao...ali nema se sta znati tu)


ja sam plastifikaciju skido sa papirom 180 i to vodobrusno (sporo ide ali ide), pa 360, 600, 1000, 1500, 2000
(sve sa vodom) i ispalo je extra a jos nisam stavio nikakvu pastu, cekam da sve zavrsim :)


(jednu sam zavrsio sa 2000, a jednu sa 1500.....bolje mi izgleda ova sa 1500, ali jos nisam stavio nikakvu pastu)
 
Član
Plastifikacija neide sa skid bojom, bar kom mene nije išla, jedini lijek je pjeskarenje ili možeš čak i grublji vodobrusni od 180
 

rs6

Član
Yellow je napisao(la):
Plastifikacija neide sa skid bojom, bar kom mene nije išla, jedini lijek je pjeskarenje ili možeš čak i grublji vodobrusni od 180

naneses skid boju i stavis na sunce, dok ona " radi " pomalo struzes, jest da moras vise puta mazat, da bi se skinula ali moze jer sam ja radio s njom ....
 
Da li mi moze neko pomoci, koji materijal bih trebao ja da uzmem za ovo poliranje felgi i farbanje, koji od papira mi treba, paste itd...
 

rs6

Član
Yellow je napisao(la):
samo malo, s čim stružeš? Hoćeš li sa špartlom napraviti oštećenja na aluminiju?

ne stisces previse spahtlu i nece bit ostecenja, a i ako bude koje ionako se poslije smirgla tako da nestane sve eto ima kod mene tema sto sam ja radio oko poliranja, nisam sve slike postavio ima jos pa cu ovih dana ....
 
Član
sto se tice poliranja uzmes papire od 180 pa do 2000, a sto se tice polir paste ja sam uzeo neku sonaxovu... a farbanje bi ostavio nekom dobrom majstoru... ako nemas alat i znanje nemoj pokusavati da ih lakiras, nista sprej i te karafeke;)
 
Legend
body- kiselina za skidanje laka nije losa , skida plastifikaciju i lak ,....par puta mazanja i skidanja , sve ide

onda ces obrusiti / poravnati ova mjesta gdje je grebano , pa ces krenuti sa smirglanjem ,

imas u mojoj temi u projektima bas i slikovito , prelistaj koju stranu nazad kako je bilo na borbetkama
 
Top