Poliranje aluminija..

Poliranje aluminija..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz, ovako treba mi jedan veeelikiii savjet, jer tako nesto nisam do sad nikad radio niti sma pokusavao, odnosno nije mi trebalo....pa su svi savejti iskusnih ljudi koji su ovo vec radili i imaju rezultate da mi preporuce najbolju metodu za poliranje aluminija...
Imam jedno aluminijsko deklo,koje je trenutno ofarbano u metalik sivu boju,zelim da skinem tu boju i dobijem ispolirani aluminij koji ce se sjajit ,da bude kako treba...pa bi volio da mi objasnite cijeli proces od skidanja farbe, kako ,mozda neka kiselina? pa do smirglanja, koja granulacija...itd,kako dalje polirati...posto sam laik u tom domenu ,zelio bih da mi neko to ukoliko moze detaljno objasni.....;)
 
Početnik
Za skidanje laka imas kupiti sredstvo za skidanje laka, mislim da se zove DESOL; no nebitno, odes u radnju gdje se prodaju lakovi i boje, i trazis sredstvo za skidanje starih premaza i eto ga..na njemu imas uputstvo, znaci skidanje laka nije problem...
dalje zavisi kakva je povrsina...uglavnom, smirg u ruke i opleti..od krupnijeg, krenes sa 200 i lagano trljaj, 400, 600, 800, 1000, 1200 i na kraju 2000, i onda PUROL pastu za poliranje metala, i sa njom zavrsi...et, ne da mi se bolje objasnjavat, ako ko ima bolje zivce nek ti objasni, ako nisi razumio sta, pitaj.. ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Za skidanje laka imas kupiti sredstvo za skidanje laka, mislim da se zove DESOL; no nebitno, odes u radnju gdje se prodaju lakovi i boje, i trazis sredstvo za skidanje starih premaza i eto ga..na njemu imas uputstvo, znaci skidanje laka nije problem...
dalje zavisi kakva je povrsina...uglavnom, smirg u ruke i opleti..od krupnijeg, krenes sa 200 i lagano trljaj, 400, 600, 800, 1000, 1200 i na kraju 2000, i onda PUROL pastu za poliranje metala, i sa njom zavrsi...et, ne da mi se bolje objasnjavat, ako ko ima bolje zivce nek ti objasni, ako nisi razumio sta, pitaj.. ;)

drug ,hvala puno na odgovoru sad mi je mnogo mnogo jasnije..samo recimo cuo sam da nakon poliranja nekom grubom pastom se predje jos i sa finijom...i nesto kao da se koristi onaj nastavak za busilicu,na koji se stavi filc,pa poslije pamuk ili tako nesto,da se dobiej zavrsna glatkoca...pa nezz jel to tacno...imas + od mene za ovo..
Ovo deklo, odnosno povrsina ima dosta nekih udubljenja i kanala, al uz dobr zivce se moze i to odradit...
 
Filc koristis poslije vodobrunog, mozes dobiti dobar rezultat ako zavrsis i sa P1000 vodobrusnim, pa onda koristis filc frubi/fini isto sa vodom, i poslije toga, pamucnu krpu, pastu za poliranje aluminijskih i kromiranih dijelova i to ti je zavrsna faza!

Nego oggy zasto toliko brusnih papira nabroja, mislim da je to previse i gubitak vremena sa tolikim brusnim papirom?

Almire, ev' ti klip kako neki momci u hrvataskoj poliraju felge, isti princip sa papirom i ostalim' mozes upotrij*it na deklo!

http://www.youtube.com/watch?v=LxxG4A4OgHI
 
Sto se tice poliranja krpom, imas uzeti krpu koja se navrne na brusilicu, pastu uzmes za poliranje aluminijuma
bude zapakovana u tubu i nanosi se na krpu nikako na povrsinu koja se polira jer ce ti ostati tragovi paste. Naj pre grubljom krpom pa finom sve dok ne dobijes sjaj ogledala.
 
Početnik
ja sam koristio sve te smirglove na felgama, jbg, bilo ostecenja pa sam poceo sa grubljim, 140...i sve lagano do 2000..sa njim sam zavrsio.. i ona Purol i eto ga, ko ogledalo..
 
Član
@ almir_gr
imenjace hvala na linku, super ovo kod njih ispalo...
hvala i vama, na ovim glavnim uputama ,mislim da je sad sve do zivaca i strpljenja koliko ce ko imat da to odradi...ja cu krenut sa 200,400,600,800,100, i onda 2000, pa cu sa busilicom nabacit filci polirat,pastu za poliranje metala kao sto rekoste , pa onda bi uzeo pamucnu navlaku opet busilica i finom pastom za kraj....
a neko kaze da ej dobro to kad se odradi i dobije dobar sjaj, prelakirati bezbojnim lakom...da li je moguce to...,nebi volio da odradim i sve super bude pa da sa tim ukenjam sve sto sam radio...
 
Početnik
bezbojni lak nije moguce nanijeti na aluminij nakon sto ga ispoliras polir pastom, znaci moze samo poslije vodobrusnog...na polir pastu ne ide..
 
bezbojni ce se ubrzo pocet guliti i izguvit ce ti onaj sjaj aluminij poslije poliranja, te polir paste imaju u sebi neku zastitu od vanjskih utjecaja, uzmes jednom mjesecno podgines haubu malo ispoliras pastom deklo i to ti je za odrzavanje sjaja!
 
Član
da ,da u pravu ste shvatam, problem je za ofarbat zbog paste, ai i glupo je ako malo taj bezbojni poslije pozuti ili se pocne gulit ....nista od toga...hvala jos jednom...
 
Legend
na nekim hr stranicama sam citao da postoji namjenski lak bas za ove stvari , ali i ko zna "naziv" laka suti itd...,ja takodjer planiram preko zime polirati rubove svojih felgi , i taj lak finish me stvarno interesira ,.....

ali kako god , ispolirana felga bez ikakvog zastitnog sloja zahtjeva malo paznje/odrzavanja i to je to
 
postoji bas neka smjesa vec kao gotov proizvod koji sluzi za ciscenje i daljnu zastitu poliranoga aluminija, nije ni skup tako da je ovo sa lakom vec proslost
 
Legend
mateo.split je napisao(la):
postoji bas neka smjesa vec kao gotov proizvod koji sluzi za ciscenje i daljnu zastitu poliranoga aluminija, nije ni skup tako da je ovo sa lakom vec proslost

pa reci na sta mislis....

pored toga nakon poliranja felge,mogu se plastificirati tankim slojem.... ali ne znam da bar u mojoj blizini to neko radi:icon_question:
 
POZDRAV DRUSTVO !

Dobrobi bilo se otvori nova tema o (Autolimarskim radovima )
Varenje ,Gitovanje ,Sprejanje ,lakiranje ,poliranje itd .
Vidim da vas ima masala ,stobi mogli razmijeniti iskustva .

Dajte link o dimenzijama Auta .
Hvala ,Hvalaaaaaaa !
 
enesss je napisao(la):
mateo.split je napisao(la):
postoji bas neka smjesa vec kao gotov proizvod koji sluzi za ciscenje i daljnu zastitu poliranoga aluminija, nije ni skup tako da je ovo sa lakom vec proslost

pa reci na sta mislis....

pored toga nakon poliranja felge,mogu se plastificirati tankim slojem.... ali ne znam da bar u mojoj blizini to neko radi:icon_question:

Plastificiranje bi te masno doslo, jednostavna metoda i koja uvijek pali da uzmes makar jednom mjesecno polir pastom ispoliras i to ti je to, te paste za poliranje aluminijskih i kromiranih dijelova imaju u sebi zastitu potrebnu, nije problem jednom mjesecno odvojit jedno 30-40 min i dodatno ispolirati felgu i mirna Bosna hehe!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top