Polirane felge Borbet T

Polirane felge Borbet T

Član
Pozdrav svima :D...Kako sam na raspustu,potjerao me tata (havver) da ispoliram felge Borbet T 8x17 i 9,5x17,posto ove felge nisu imale plastifikaciju,nisam busilicom brusio,nego sam odmah radio sa smirglom,posto su felge bile na golom aluminijumu,vjerovatno su kod prijasnjeg vlasnika bile polirane,ali ne i odrzavane,potamnile su,i tako ja uzmem vodobrusni 600,800,1000 i purol,pa opet smirglanje 600,800,1000 i purol,da bih dobio ovo,skoro efekat ogledala,sjaje se ko "pasje" mudo,ali nije ogledalo,vidio sam u nekim postovima spominje se neka KREDA,pa me zanima kakva je,navodno se sjaj s njom izvlaci,gdje je ima kupiti i kako se radi sa njom?Evo par slicica ja sam zadovoljan,ali volio bih ogledalo :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Dobre felge :cool::cool:

Nego mozes ici i sa sitnijom granulacijom vodobrusnog od 1000 idi do 1500,2000 ;)
A sto se tice poliranja pastom imaju za kupit se oni nastavci na busilicu i brusilicu jer puno vise okretaja imas nego rucno sto mozes postic a vise trljanja logicno bolji i sjaj :D

Imas tamo u dijelu foruma uradi sam teme o poliranju!

A evo ti link i od jednog clana foruma koji meni licno najbolje radi poliranje pa prelistaj malo temu ima objasnjenja usput kroz postove i kako ide ;)

http://www.bhtuning.com/golf-1-6-jxd-t-13693-5.html

:cool:
 
Početnik
uuu mogao si jos....do 2000 vodobrusnim, pa purol, pa kreda, pa vosak...i onda bi se tek sijale..
a i ovako ne izgledaju ni sekunde lose, al zasto, kad moze bolje, duga ti zima :D
 
Član
Oggy je napisao(la):
uuu mogao si jos....do 2000 vodobrusnim, pa purol, pa kreda, pa vosak...i onda bi se tek sijale..
a i ovako ne izgledaju ni sekunde lose, al zasto, kad moze bolje, duga ti zima :D

Pa vidis da sam napisao da me interesuje ta kreda,gdje je ima kupiti i kako se radi sa njom,trazio sam je po Doboju,nema je nigdje.
 
Top