Polaganje za skuter 50ccm?!?

Polaganje za skuter 50ccm?!?

Član
E ovako sigurno je bilo raznih prica al ne mogu da nadjem sad nigdje to , zna li neko kako sad stojimo sa zakonom o ovim skuterima do 50 ccm , znam da je 2006 - 2008 nije se mogao vozit nijedan bez polozenog , pa sam onda cuo da se nesto promjenilo da se moze sad do 50 ccm s B kategorijom, pa nesto A1 spominju pa sad....

Ako zna ko sta nek pise , nedavno sam uzeo skuter 50ccm (pise u saobracajnoj) cisto malo ovako za na kafu i po gradu , hocel sta murija peglat zanima me , inace imam polozeno B i C , :)

Ajde raja znal ko sta......
Pozdrav Svima !!!!!! ;)
 
Član
nece, do 49 ccm se vodi kao bicikl s motorom i za isti ti trebaju samo polozeni testovi (koje imas jer imas polozene b i c kategoriju) nece te policija zezati... a1 je od 50ccm do 150 ccm
 
Član
provjereno, u KS ne moze se voziti skuter sa B kategorijom. mozes voziti jedino quad sa B. izbjegao kaznjavanje prije 4 dana pa tako da znam.
 
Od kantona do kantona drugacije, samo izgleda u KS ne mozes sa B kategorijom, samo da pare uzmu :icon_mad:
 

OmO

Član
Prije neki dan ja pitao policajca sto vozi motor, moze li se sa B kategorijom voziti motor od 50ccm i on rekao da moze.. Sad ne znam kako je u drugim kantonima
 
Član
stavi kacigu, vozi normalno i 99,9% policajaca nece ti nista;)
ja vozim 1,5 godina skuter po gradu, prosao pored milion patrola ni jedno lizalo nije bilo, kaciga obavezna uvijek;)

a inace imam b i c kategoriju, a ovi u KS-u jedu govna, izmisljaju nacin kako da uzmu mito, zakon je jasan, nema veze jel karoserija skutera ili neke druge vrste motora, bitna je kubikaza
 
Top