Pojacalo-Woofer-ugradnja-Novajlija krenuo u istrazivanje :)

Pojacalo-Woofer-ugradnja-Novajlija krenuo u istrazivanje :)

Član
Posle predstavljanja, sledi pitanje. :)
Verujem da je svima vec muka objasnjavati kako povezati poajacalo sa zvucnicima, ali evo i mene... Kupio sam komplet woofer sa pojacalom i kablovima. Odma mi je jasno da su kablovi velika nula, ali samo zelim da namestim woofer da vidim jel radi, kasnije cu kupiti i bolje kablove i pojacalo.
Moj problem je visak kablova. :D Salim se, nije mi jasno koji kabel gde ubadam. :)
Evo ja sam nesto slikao pa ako treba slikacu sta god treba samo da mi objasnite. :D
1. Ovde mozete da vidite pojacalo iz kojeg idu 5 kablova. Pojacalo stoji na kutiji-woofer. Prva dva znam da idu u player, to sam uspeo, ali nije mi jasno de idu ova 3. :)

nozhmv.jpg



2. Na ovoj slici vidite pojacalo izbliza. Vidite te tri zice koje ne znam de idu, i tu imaju ti srafici, gde treba da prikljucim pojacalo, ali ne znam na koje srafice, kad ih ima 4. :(

2h4xeo5.jpg



3. Ovo je zavrsetak ta tri kabla...
16kqkqt.jpg



4. Ovde vidite kablove koji idu iz kutije.
kd4p49.jpg




E sad, nadam se da se niko nece ljutiti ako vec mozda ima negde objasnjeno, ja jesam trazio i svi objasne, razumeo sam da treba na akumulator i na masu, sve sam po malo skontao, ali imam jako lose kablove pa ne znam koji gde treba da ide. Pored toga vide sam da ide i neki osigurac, ili tako nesto odma blizu akumulatora, ali to nsiam dobio uz ovaj komplet, pa mir ecite da li je to neophodno? :) Nadam se da ce se naci neko ko ima strpljena da mi objasni. :)
 
ova 3 kabla su ti + - i remote tj. to ti je kabal koji se spaja na HU a + vozis na akuu a - za šasiju
ako na HU nemas izlaza remote mozes iskoristit plavu zicu koja je od antene jer to sluzi kao prekidac kad palis HU da se pali i pojacalo
a zvucnik spajas tj. woofer R+ L- ;)
 
Član
Koliko ja vidim po slikama, ta tri kabla sto imas jedan ti ide na akumulator, drugi na masu, a taj u sredini ti ide na player.
Taj u sredini spojis sa playerom pozadi nadji istu boju, ili ako ti pise na kablu amplifer.
A taj kabal ti sluzi kada upalis player da ti se i upali pojacalo, ako ga ne spojis onda ti pojacalo radi uvjek.

Dobro vidi koji ti je od ta dva kabla za masu, a koji za napon.

Sto se tice osiguraca ja ga nasim imao, al sam ga nabavio neki dan radi sigurnosti i bolje ti je da imas osigurac na naponskom kablu, od viska glava ne boli :D
 
Član
Prvi pokusaj neuspesan. :icon_sad:

Povezao sam sve zice kako ste mi objasnili osim ove sto ide u radio. Nisam znao sa kojom da je spojim posto imaju 2 plave zice nsiam hteo da secem...
2z5vn1l.jpg
 
N

nenad

Ne diraj ti to nista, idi nekom ko zna to uraditi, plati 20km da ti sve spoji, da ne bi spalio sta. Prvo sto trebas uraditi je zamjeniti te kablove za pojacalo, za + i masu, uzeti deblje, a izgleda da nemas ni osigurac na napojnom kablu.
 
na ovim plavim zicama treba da ti pise na jednom antena a na drugom remote a ti spoji na remote a imas i semu na playeru treba i na njemu pise kako su poredani konektori s zicama ;)
 
Član
uzmes ispitivac i spojis jedan kraj na masu, a drugi kraj na jednu od te dve plave zice, uglavnom kada upalis player ispitivac treba da svjetli, a kad ugasis player i ispitivac treba da se ugasi. ako nemas ispitivac uzmi sijalicu od zmigavca...
 
Član
Ovdje imas sve prikazano sa slikama, skines i otvoris imas u wordu i pdf formatu.
http://www.mediafire.com/?icp897jg50md2ad

Moras pustiti muziku kako bi se pojacalo upalilo kada spojis taj kabal , nije samo kontakt dati bar tako je kod mene.
 
Član
druze gorices ko godina, otidji prvi put nekom ko se razumije da ti objasni, kupi odgovarajucu opremu i ne igraj se da ne bi napravio vecu stetu na kolima zbog neke sitne pare sto bi dao da ti neko drugi to uradi i objasni sta i kako ... svi smo prvi setup platili pa dalje ucili sami ;)
 
Član
Potpis na ovo sto ti je edo rekao ;)

Imas audio power radnju tu u novom sadu otidji do njih nek ti spoje ;)

A ne znam gdje si nasao i ovo pojacalo hitler na njemu slusao muziku :icon_rolleyes:
 
Top