Pojacalo supertech

Pojacalo supertech

Član
POzz zanima me dali mogu spojiti pojacalo na cd bez izlaza za pojacalo danas sam smanjio jedan izlaz ured pa do kraja i onda ga spojio na pojacalo(kupio sam pojacalo pa sam ga htio isprobati) ui kad sam ga spojio radilo je ali je zvucnik svake sekunde skakao i a pjesma nema bassa tj kao da je pucketalo malo
sad me zanima jel to radi toga sto sam ga spojio na izlaz ili je pojacalo sjebano
 
Član
zato sto si spojio tako :icon_rolleyes:

Pojacalo preko chinch kabela prima low signal, koji je nekoliko puta slabij nego tajj sto ide na zvucnike
Ukoliko pojacalo nema high level input ulaze onda moras kupiti high to low konverter pa preko njega povezati player i pojacalo da bi to kako treba radilo ;)
 
Član
Evo primjer da skontas o cemu je rijec. Zamisli pojacalo ko sijalicu koja ima ulaz 6V i kome je potrebno toliko da radi kako treba a ti uzmes 12V i stavis, sta bi se moglo desiti? samo problemi :)

Kada radio u autu pusta u zvucnike signal on je vec pojacan sto znaci da se u radiu cisti signal pojaca pa salje u zvucnike, a ti sa time sto taj pojacani signal kacis na ulaz pojacala, dobijas situaciju da npr. normalni signal da ocjenis da se moze prouzrokovati od 0-10 ti stavljas na pojacalo da se dodatno pojaca pa bass koji uradi npr na 8 ce u pojacalu da udari 16 sto ce ti prouzrokovat da membrana zvucnika iskace. To pretpostavljam vazi i za pucketanje koje spominjes, jer radio ne salje cisti signal nego pojacani koji je ajd recemo prljav jer je pojacan i kada to opet pojacas dobijes samo prljaviji zvuk :)

Ako sumnjas u pojacalo, nadji sebi cinceve sa ulazom 3.5mm i spoji na mob,mp3,liniju,bilo sta i pusti cisti zvuk u pojacalo i slusaj. Ako ne pucketa znaci da ti je pojacalo ispravno.
 
Član
Sigurno je do tog jer nije pucketalo vec je membrana iskakala periodicno a u pozadini se cuo zvuk pjesme
 
Top