Pojacalo na 1 ohm

Pojacalo na 1 ohm

Član
zdravo zdravo,
dugo nisam bio aktivan,pa reko sad da postavim neku temu,pa se usput informisem :)

dakle,kao sto u naslovu pise,radi se o spajanju pojacala na 1 ohm.

imam pojacalo marke Boss,i bezveze onako spojim woofer ( kicker 450wrms 2+2 ohm ) na 1 ohm,i za cudo,radilo je bez ikakvih problema.
i pod punom snagom,nikad nije nista bilo. ali,vise to pojacalo nije u funkciji i bla bla. i danas kupim Hifonics Titan TX800,i u specifikacijama pise da na 4 ohm u bridge ima 331 wrms ( http://amp-performance.de/1181-Hifonics-Titan-TX880.html ) . eh sad,da li i na to pojacalo mogu skopcat woofer na 1 ohm i slusat?
malo me strah da nece sta biti,a tek ga kupio. za ono Boss-ovo mi je bilo manje-vise svejedno,pa sam tako koristio..i mogu rec da je prilicno glasno sviralo,naspram 4 ohm kopcanja.
 
Član
ne može ispod 2 oma... nije stabilno na dva oma, možeš ga samo spalit ;) samo high end pojačala mogu ispod deklaracije.. npr DD z1 lupam ima 4kw na 1 om deklarisano, a može i ispod uz dobru struju. Ali taj hif. nije u tom rangu, tako da spoji na 4 oma i u bridž i slušaj... jer 4 oma u bridž ti je ustvari 2 oma ;)
 
Član
ne mora bit DD pa da je stabilno na 1 ohm :p :D imaš i jeftinih pojačala koja su monoblock tj jedan izlaz isključivo samo za woofer, ganjaj to da kupiš,jer četverokanalac i jedan ohm ne idu nikao skupa xD :D

Usput sretna Nova godina :D
 
Top