Pojačalo i još par pitanja

Pojačalo i još par pitanja

Član
Vozim suzuki baleno 1.3 benzinac i u njemu su 4 ovakva zvučnika, 2 naprijed i 2 iza. Nabavio sam ovaj subwoofer.

Sad me zanima koje pojačalo da kupim, želim nešto jeftino, a da opet može izdržat te sve zvučnike. Na šta moram pazit kod kupnje jer mi je ovo prvi put da se susrećem s auto akustikom i ne kužim se u to.

Kako na kraju to sve najlakše spojit i jel treba stavljat onaj neki kondenzator?
 
Član
Za te ground zero ti treba nelo četverokanalno pojačalo snage 100RMS-a to ti je 50KM. A za ovaj woofer nešto jače od 200ak watta RMS-a. Trebaju ti kablovi. Sasvim ti je dovolno 10kvadrata i osigurač od 70A. Mislim da možeš proć za 200KM da kupiš 2 fina pojačala. Sve kablove i naponsko i za same zvučnike.

Poprilično su jali ti GZ zvučnice što ćeš u vrata stavljati. Da ih na radio spojiš slabo bi ti sviralo. Ali sad opet ne znam šta tačno želiš i očekuješ. Jer od tih sistema nećeš ni čuti taj woofer :D
 
Član
najlakse...kupis 5-to kanalca i rijeshis sve svoje probleme...on ima izlaz za sub...dovoljno jak...i 4 kanala za ostale zvucnike jedan par cinceva....sto vece kablove kupi...barem 16+mm2 i to je to...prosle sedmice je kolega prodavao hifonics-a za 100 km....lijepa ponuda...kvalitetno pojacalo...pogledaj malo :D
 
Član
E ovako, pošto nemam baš previše novaca mislio sam uradit sljedeće: Kupit neko četverokanalno pojačalo i spojit zadnja dva zvučnika i subwoofer na to pojačalo. Prednje bi ostavio da budu spojeni na HU. Jel to dobra ideja?
 
Član
može mi netko reć koji pin na GZ zvučniku je +, a koji - ?
Ja mislim da je + onaj veći pin, a - onaj manji pin, ali nisam siguran...

U autu imam dvije žice koje idu na jedan zvučnik. Jedna žica je crveno crna, a druga je samo crvena. Koja od njih je sad +, a koja - ? Po nekoj logici bi crveno crna trebala biti +, a crvena - (pošto je jednobojna) .
 
Član
E ovako, nabavio sam MAC Audio MP4000 pojačalo, 4-kanalno i dva suba od 160 RMS, iza imam 2 ground zero dvosistemca, svaki ima 60 RMS. Sve kablove sam isproveo i to pravilno ali ne znam spojit na HU i pojačalo...

Imam dva HU, jedan je jvc, a drugi pioneer. Ovaj pioneer je bolji ali nema iza one cincheve, dok jvc ima. Tako da sam odučio stavit jvc iako je slabiji i lošije izrade.

1. Kako znat koja je žica remote na HU?
2. Kako spojit to pojačalo, ima hrpu izlaza i ulaza i potenciometra i prekidača :S
Na njemu samo znam kud ide +, - i remote
3. Jel će to pojačalo bit dobro za dva suba svaki 160 rms, i 2 Ground zero dvosistemca 60 rms svaki. Ili da iskoristim samo 3 kanala i izbacim jedan sub?

Evo ovako to izgleda, kako to sve podesiti da normalno radi?
Magnitola-Avtozvuk_153913_P1040235.jpg
 
Član
1. remote zica na HU je obicno plava ili plavo bjela, obicno na njoj pise max o.3A. ako to ne pise i ne znas koja je uzmes ispitivac 12v i nadjes remote. kako naci remote ? uzmes ispitivac i jedan kraj spojis na masu odnosno - , drugi kraj ispitivaca spojis na plavu ili plavo bjelu zicu (jedna od te dve je remote) i kada uplais HU ispitivac treba da svjetli, a kad ugasis HU i ispitivac treba da se ugasi.

2. na pojacalo dovedes +, - i remote , to predpostavljam da znas, a i pise na pojacalu.
trebaju ti cinc kablovi i Y razdjelivac.
kada dovedes cinc kablove do pojacala postavis taj Y razdjelivac na pojacalo
e sad kako podesiti to se razlikuje od pojacala do pojacala, ja nikad nisam imao ovo pojacalo tako da ne mogu ti reci preko slike kako se podesava, ali kako vidim na slici ovdje mozes podesavati gain, bass visoki ton itd. a to se podesava kad sve spojis i pustis da svira, naravno gain nemoj pojacavati do kraja.

3. ovo pojacalo ima 4x75wrms ili 2x200wrms
imas vise mogucnosti
a) mozes spojiti samo ta dva woofera po 160wrms
B) ili ta dva zvucnika po 60wrms i jedan woofer od 160wrms.
u ovom drugom slucaju woofer staviti u bridge, preporucujem da ovako spojis kao pod B) i pojacalo bi ti bilo dovoljno jako za ova dva zvucnika i ovaj jedan woofer.
 
Top