POJACALA UOPSTENO

POJACALA UOPSTENO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobri zvucnici bez dobrog pojacala su kao auto s puno konja bez benzina , da bi razvili punu deklariranu snagu mora bit spojeno na odgovarajuce jacine pojacalo . Najvaznije za pojacalo je da ima dovoljno struje , dobre cinc kabele i da je instaliran na mjesto gdje se nece pregrijavat (ne smije biti prekriven s krpama ili bilo cim nego mora imati prostora da njegovi hladnjaci mogu imati svrhu .

Vi mozete spojiti i vise pojacala na jedan subwoofer to se zove takozvani Bi amping ali bolje za vas da se ne igrate s tim :) To je bespotrebno , jedino ako ste stvarno bolesni i imate pun k... love za kupit opaku muziku :)
To rade samo dB drag natjecatelji tako da izvucu od basseva sto vise decibela - U americi je " normalno" spojiti cak 7 pojacala na jedan bass :)
Glavno da dobro procitate sto sam napisao za kabele jer ove dvije teme su usko povezane.
Moje pojacalo sto sam imao za basseve je bilo " Signat DIG 1" Monoblock - Jacine 430 RMS-a na 4 ohma , 880 RMS-a na 2 ohma
i 1370 RMS-a na 1 ohm !
Sto to znaci?
Pojacalo ima razlicitu snagu pri promjeni ohmaze tako da ako spojite bass od 4 ohma ima jednu snagu a ako spojite bass od 2 ohma ima drugu snagu... To mora pisati na kutiji od pojacala koju snagu razvija na kojoj ohmazi - sta je manja ohmaza je pojacalo jace , ako npr. spojite na DIG 1 jedan bass od 1 ohm pojacalo odmah razvija snagu od 1370 RMS-a ! Tu morate onda obratiti pozornost kako se poklapaju snage jer bi ste izgorili bass ako je jacine samo 100 do 500 RMS-a .Zbroj RMS-a od basseva mora biti slican snazi koje pojacalo producira jer inace nece bit to ispravno .Tu onda obratite pozornost kako se ohmaze mjenjaju kako spajate basseve ( imate tablicu sto sam prilozio pod subwoofere)
Npr. ako nigdje ne pise da pojacalo moze stabilno raditi na 1 ohm onda ni slucajno to nemojte spustiti ohmazu spajanjem basseva jer ce vam pojacalo se pokvariti tj. izgoriti !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top