Podrska za Alena Hadzica iz Tuzle

Podrska za Alena Hadzica iz Tuzle

Početnik
Alen Hadžić koji se bori protiv raka želi studirati, a nema novca ni za liječenje
Strepnja zbog neimaštine

http://www.facebook.com/group.php?gid=187256031708&v=app_2373072738#!/group.php?gid=187256031708&v=info

Kao dvogodišnjak Alen Hadžić preživio je napad na Novu Kasabu i bježanje prema Srebrenici, a kao četverogodišnjak Potočare i sve što se vezalo za 11. juli 1995. godine. I taman u trenutku kad se pomislilo da je mukama došao kraj, 19-godišnji Alen se razbolio.

Dijagnoza ljekara UKC-a Tuzla glasila je karcinom, odnosno rak jetre. Preporučena je terapija lijekom "neksavar" za čiju će nabavku porodica snositi troškove, što je navedeno i u otpusnoj listi iz bolnice.

Najteži moment

Posjetili smo Alenove roditelje Havu i Ejuba Hadžića. Zatekli smo ih ispred njihove kuće u Novoj Kasabi. Sjeku drva, šute i plaču.

- Alen je ove godine završio Ekonomsku školu u Milićima. Mi smo navikli da je on k'o čigra, vrijedan, brz, poslušan, ali kao da ga je nešto odjednom pokosilo. Kaže mi "mama, i voda mi se gadi". Hoćemo da ga vodimo u bolnicu u Zvornik, a on kaže prvo da preda dokumente za fakultet u Tuzli pa onda će, veli nam, ljekaru. Tako i bi. Iz Zvornika nas odmah uputiše u UKC Tuzla. Ubrzo nas zovnuše doktori... Bože, ima li težeg momenta k'o kad ti neko kaže da ti dijete boluje od raka, a ti nemaš odakle da mu pomogneš - priča kroz plač majka Hava.
Strepnja zbog neimaštine

Alen se trenutno nalazi kod rodbine u Tuzli kako bi bio blizu ljekara koji prate njegovo stanje. Strepi da će zbog neimaštine morati prekinuti terapiju. Kad smo zatražili da ga fotografiramo, rekao nam je da to ne činimo, nego da objavimo njemu dragu fotografiju s mature.

Za sve koji žele pomoći Alenu Hadžiću mogu to učiniti uplatom na tekući račun broj 1321002007700479 kod NLB Tuzlanske banke.

Ima nas na forumu dovoljno, da se svi odreknemo jednog-dva kruga po gradu, da ne kruzimo i trosimo gorivo da nas pitchke vide, uplatimo momku na racun, nasem vrsnjaku.
 
Član
ZA! Uvijek pomoci! Ako bude kakva posjeta organizirana racunajte i mene, sutra cu svakako u banku...
 
Član
www.akcrankshaft.com
www.srcbl.com
www.ak-retro.com
ima jos sajtova ali eto dajte i tamo pustite sve su to autoklubovi i ja cu se potruditi a i ja cu u ponedeljak pa kako se bude moglo
 
Član
kome se moze dati doprinos ili gdje mogu uplatiti

nisam vidio ovo evo da se nemora ulaziti na facebook da stavim ovdje gdje se moze uplatiti...


Za sve koji žele pomoći Alenu Hadžiću mogu to učiniti uplatom na tekući račun broj 1321002007700479 kod NLB Tuzlanske banke.
 
uvjek sam ZA humanitarne akcije. samo da od ovoga nesto bude. sjetite se da smo prije par mjeseci imali akciju isto za jednu porodicu iz tuzle isto, clanovi GTI 16V, i TDI power pokrenuli, pa je se jedva sta sakupilo. nadam se da cemo uspjeti sta, ja cu svoje uplatiti cim prije mognem.
 
Početnik
ma kakva akcija, nema od toga nista ovdje na forumu...nego eto ziro racun, pa ko hoce nek uplati..
ja sam neki dan uplatio..
 
Top