plavicas dim

plavicas dim

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prvo promjeni gumice ventila, to ti je najjeftinija opcija. Ako i dalje bude dimio onda ces se morat pozabaviti generalkom. Al sudeci po tvojoj prici, koliko ulja trosi i da nema poteskoca u ubrzavanju mislim da je problem u gumicama ventila.
 
Član
ma nista kad budem imao malo vise para oticu i rastaviti i vidjeti sta mu fali:icon_question: hehehe hvala vam na savjetima;)
obavjesticu vas sta je bilo:icon_smile:
 
Član
promjeni gumice ventila i problem ce ti biti rijesen.vozi tako samo dosipaj ulja i nista se nesekiraj.
 
Član
otidji u zenicu .. ima neki servis samo za motore.. neznam kako se zove al ljudi rade ko alva sve masinski inzinjeri ..
raspitaj se malo najjaci su oni za osvjezavanje svih motora!pozz
 
Član
panajotis je napisao(la):
otidji u zenicu .. ima neki servis samo za motore.. neznam kako se zove al ljudi rade ko alva sve masinski inzinjeri ..
raspitaj se malo najjaci su oni za osvjezavanje svih motora!pozz

ja sam iz zenice,mozda se autoservis zove STRIKA:icon_question::icon_question:
tu je moj stari radio passata,ljudi extra odradili,al je bilo oko 1000KM
al full generalka,sve sto se u skoroj buducnosti trebalo zamijenit je mjenjano...sto se tice mehanike ljudi razvaljuju,ako nisi daleko mislim da bi i tebi mogli pomoci...inace,oni su ti u klopcu,koliko ja znam...to je mjesto kraj zenice,u sklopu zenice,svako ce ti znat objasnit
 
Član
iznenadjujuce nema vise plavicastog dima heheheheheheheeh :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: neznam kako ali eto nema sve sam pokusavao da vidim hoce li izbacivati ali nista na moju radost :icon_smile: ako Bog da necu mu nista radiitit pa cu ga prodat negdje na ljeto
sta ti je reci cudooo hehe
 
Član
Pa dim se i ne bi trebao vidjeti, ako ti auto trosi samo pola litre na 1500 km. Ta potrosnja ulja uopste nije kriticna, kako neki ovdje pisu, posebno ako masinu cesto vrtis u crvenom polju. Mene to ne bi brinulo ni najmanje, pa za nove aute u onoj knjizici pise, da je normalna potrosnja ulja do 1 litre na 1000 kilometara - kod nekih proizvodjaca do 1500 km. Ako je rijec o visokoturaznoj masini, onda je potrosnja ulja i veca. Moze biti i da nisi ulje mjenjao dugo - ili si nasuo neko nekvalitetno, tada se lakse potrosi...
 
Početnik
Obicno ako toliko trosi ide osvjezenje motora, koje bi te kostalo oko 300-350KM, bar kod mene..ako si ga nekad pregrijao moguce je da podje trositi ulje poslije, a ako je cesto u visokim obrtajima bilo bi i normalno da ti na 5000 potrosi bar litar ulja... i stariji motori ce vise trositi ulja ako naspes sintetsko koje kosta oko 10KM po litru,minimum, nego mineralno od 6 KM po litri..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top