PLAVE SIJALICE- SAVJET

PLAVE SIJALICE- SAVJET

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
treba mi jedan strucni elektricarski savjet, hehhehe, na autu su mi h7 sijalice 55w, smijem li ubaciti ove od 100w plave, posto su duplo jace moze li se desiti da izgori instalacija, i sta raditi da nedode do toga.
 
Član
Samo ce ti izgoriti onaj dijo sto drzi sijalicu ona plastika okolo ... neznam kako se zove al eto
s stace ti ikako te sijalice cuvaj te orginal ;)
 
Član
od velikog preopterecenja izgara instalacija i to na najosjetljivijim mjestima kao sto su priključci za sijalice, spojevi na tabli sa osiguracima ili prekidac za svjetlo. znaci najcesce napada na najosjetljiviji dio instalacije. Da se ja pitam ja bih stavio one od 55w samo traziti da oslobadjaju jacu svjetlost sto u sustini ne ovisi toliko u snazi. takve sijalice oslobadjaju dosta vise svjetlosti od obicnih stock sijalica. nadam se da sam ti pomogao
 
emirEX_sa je napisao(la):
od velikog preopterecenja izgara instalacija i to na najosjetljivijim mjestima kao sto su priključci za sijalice, spojevi na tabli sa osiguracima ili prekidac za svjetlo. znaci najcesce napada na najosjetljiviji dio instalacije. Da se ja pitam ja bih stavio one od 55w samo traziti da oslobadjaju jacu svjetlost sto u sustini ne ovisi toliko u snazi. takve sijalice oslobadjaju dosta vise svjetlosti od obicnih stock sijalica. nadam se da sam ti pomogao

pa dobro, a kakos e zovu te sijalice sto oslobadaju vise svjetlosti i gdje ih mogu nabaviti
 
Član
imas ih u trgovackim centrima kao sto su robot, mercator ili VF, a sad kako se zovu. ma ne mozes fulat na njima najcesce Super Blue 55w 3800K i dosta su jace od stock sijalica a cijena im je oko 12KM par
 
Član
Ima i u onoj radnji kod bivse robne kuce sarajke... imaju ogroman izbor sijalica... al´ u svakom slucaju preporucujem ti da uzmes jacinu od 55W bas kao sto si ti i fabricke... cisto radi sigurnosti, a i nemoj zaboraviti da se sada vozi stalno pod svjetlima, znas kako bi se usred ljeta ugrijale te od 100W, to bi moralo nesto izgorjeti...
 
Član
ja mislim da mogu i od 100w ali se mora postaviti i relej, nisam siguran, valjda ce se javiti jos neko ko je bolje upoznat..
 
Član
ja sam stavljao zbog premalog fara i pregrijanosti crrkne siojalica meni se nije nista istopilo ni izgorilo pa ti probaj ali sijalica crkne za 5 do 6 dana meni nijedna nije duze trajala a isto i kod jarana na drugm auto pa ti vidi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top