pitanje za plinske amortizere

pitanje za plinske amortizere

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje za plinske amortizere...danas mi tip rece da se oni mogi napuniti plinom kada legnu da bi se odiglo auto...htjeo sam da pitam da li je to tacno da se moze to napraviti...ako jeste da li je onda takodjer moguce da se recimo malo ispusti plina da bi se auto spustilo posto su mi prednji plinski a odignut je momacki....unaprijed hvala
 
Član
heh prvi put cujem da neko puni plinske amortizere, a takodje prvi put cujem da neko zeli ispustit plin iz njih... neznam nikog ko bi to mogo uradit, lijek za to su ti kratki plinski amortizeri i kratke opruge ;);)
 
Legend
hahhahahha gluposti
uljepsao si mi jutro, cuj pune i prazne plinske amrotizere, cime ih pune, helijumom ili ?
pazi da ti auto ne poleti hahahahha :D

e svasta..

drug nista ne puni niti prazni, ako su amrotizeri losi (pruzaju mal otpor) zamjeni ih (stavi po mogucnosti kratke plinske opet) i krace opruge i to je to..
 
DuloX_ je napisao(la):
heh prvi put cujem da neko puni plinske amortizere, a takodje prvi put cujem da neko zeli ispustit plin iz njih... neznam nikog ko bi to mogo uradit, lijek za to su ti kratki plinski amortizeri i kratke opruge ;);)

i meni je prvi put da sam to cuo jucer pa zato i pitam da se raspitam jer mi nekako nema smisla da to treba regulisati visinu...zato sam i pitao da se nebi zajeb.....haha...opruge su u planu nekada u buducnosti posto cu mozda mjenjati zadnje amortizere ubrzo...a prednji su mi stari 2 mjeseca tako da nebi njih mjenjo...ugl hvala za pojasnjenje

.nOKe je napisao(la):
hahhahahha gluposti
uljepsao si mi jutro, cuj pune i prazne plinske amrotizere, cime ih pune, helijumom ili ?
pazi da ti auto ne poleti hahahahha :D

e svasta..

drug nista ne puni niti prazni, ako su amrotizeri losi (pruzaju mal otpor) zamjeni ih (stavi po mogucnosti kratke plinske opet) i krace opruge i to je to..

pa bas sam zato i pitao jer nigdje veze...tip govorio kao tetak kod sebe napunio amorizere plinske "plinom" i kao odigo ga od zemlje...hajd reko da ja to prvo ispitam posto mi nikako ne ide u glavu kako bi to islo haha...a nisu losi amortizeri prednji su mi 2mjecesa stari nego hajd kad veli da moze dizat da vidim mozel i spustat haha...posto mi je malo prednji kraj previse odignut...ugl hvala...hahaha
 
Član
.nOKe je napisao(la):
hahhahahha gluposti
uljepsao si mi jutro, cuj pune i prazne plinske amrotizere, cime ih pune, helijumom ili ?
pazi da ti auto ne poleti hahahahha :D

e svasta..

drug nista ne puni niti prazni, ako su amrotizeri losi (pruzaju mal otpor) zamjeni ih (stavi po mogucnosti kratke plinske opet) i krace opruge i to je to..

Potpis nemoguce definitivno!
 
Član
joj da se mogu praznit i punit, ja bi odma na to nakalemio pancirnu cijev, mali kompresor sa ventilom i pretvarac sa 12 na 220...imas airride za nekih 300 marki :cool:
 
Član
Postoji to, al ne pune se bas plinom i ne mozes to raditi sa obicnim amortizerima, nego posebnim. Meni su takvi dosli na Saxu kad sam ga kupio, imaju ventile na sebi. Al ja to nigdje nisam mogao ovdje napuniti, jer se to treba napuniti nekim ekstra velikim pritiskom, a to ovdje niko ne moze uraditi. Tako sam na kraju kupio skroz nove. U prevodu - i da imas takve amortizere, to sto zelis je neizvodivo kod nas :icon_biggrin:
 
kontam sve to...al eto kazem nije moja izjava nego od tipa s posla pa reko da se raspitam dal je nesto tako uopste moguce hehe...ocigledno nijeeeee...:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top