pitanje za opruge

pitanje za opruge

Član
Kupio sam Weitec opruge zelene za ibizu 6l i na prednjim pise ovako AU080HA 20/50 a na zadnjim AU080VA 40/47.Posto ja nisam strucnjak pitao bih iskusnije sta ova silna slova i brojevi znace :D

Ispravka piše na prednjim 20/05 a na zadnjim 40/07
 
Član
Najvjerovatnije ti je to druze neki kataloski broj...imo sam i ja dosta opruga pa znam da su neke imale napisano u takvoj formi (20/05 i sl.) a nije bilo slicne dimenzije tim brojevima tako da vjerujem da je ipak kataloski broj...
 
Član
Hvala brate moj,kod mene su felge 15 a gume 195/55 samo da mi auto ne zakuca u pod posto ni onaj momak sto su bile na polo 9n neznam koliko spustaju ali hajde ipak hvala ja inf
 
Član
Pozz ...Imam Golfa 4,imam felge 18-ke sa gumama 225/40 R 18...dali mogu staviti sportske opruge na auto sa tim dimenzijama,mislim kad bi stavio dali bi mi paralo ???
 
Član
Hayro je napisao(la):
Pozz ...Imam Golfa 4,imam felge 18-ke sa gumama 225/40 R 18...dali mogu staviti sportske opruge na auto sa tim dimenzijama,mislim kad bi stavio dali bi mi paralo ???

Felge su orginalne VW 18-ke,došle su na Golfu...samo bih sada htio da stavim opruge da ga spustim,pa me interesuje dali mogu to izvesti...pozz :)
 
Član
nemozes nista znati dok ne postavis opruge,ja sam neki dan sebi na trojku tako postavio plinske amortizere i svi su govorili nece ga puno spusti mozda najvise 5cm,a kad sam ih montiro imo sam sta i vidjeti auto zakucano za zemlju nemos nigdje maci tako da dok ne postavis i probas nece ni znati koliko spustaju i dali ce ti parati guma od obrvu ;)
 
Član
Možeš slobodno staviti opruge, neće ništa kačati jer felge nisu preširoke i nemaju mal ET... ;)
 
Član
http://static-slike-ftp.pik.ba/galerija/2013-02/07/11/slika-2154-2013-02-1360232893-velika.jpg ovo je moja vozilica,i to su te felge na njoj
Pokusat cu pa sta Bog da...
 
Član
hafaR_ABF je napisao(la):
nemozes nista znati dok ne postavis opruge,ja sam neki dan sebi na trojku tako postavio plinske amortizere i svi su govorili nece ga puno spusti mozda najvise 5cm,a kad sam ih montiro imo sam sta i vidjeti auto zakucano za zemlju nemos nigdje maci tako da dok ne postavis i probas nece ni znati koliko spustaju i dali ce ti parati guma od obrvu ;)

Kakve veze sa visinom ima amortizer da li je plinski ili uljni? :icon_question: Uticaj ima samo to kakva je platforma za oprugu na njemu, da li je mozda stelujuca ili eventualno nize zavarena za potrebe spustanja.
 
Top