pitanje u vezi golfa II 1,8 8v

pitanje u vezi golfa II 1,8 8v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci u pitanju je golf dvica 1,8 8v kojeg je moj frend uzeo radi furke,dok u garazi za grada ceka nissan primera,hehe....
no ono sto nama nije jasno jeste to da u saobracajnoj pise da je 55Kw to je neki 75 konja,masina je ajnspric,ali gasa jednostavno ne mozes dirnut u pprvoj preko 2500 obrtaja(bez kvacla)jer pocinje da pali gume...masina izgleda tako originalna,obicni auspuh,i malo air box prorezan radi zvuka....
da li su ti golfovi inace svi takvi,ili je ipak ovome neko nesto dirao oko glave motora i slicno.....???
 
Član
Tako je Golf je to,sto kaze moj jaran chuner .nOKe :D:D :

its a VW thing,u wouldnt understand
 
Legend
jel moze slika tog motora ?
ti motori imaju u izvedbi sa 90 i 112ks, jako dobro idu, imao sam priliku probat oba motora, na izgled su jako slicni, glava i klipovi se razlikuju , ali su strasne masine :icon_smile:

a koliko sam upoznat, 1.6benzin ima 55kW, tako da prvo provjerite ispravnost tih papira ;)
 
.nOKe je napisao(la):
jel moze slika tog motora ?
ti motori imaju u izvedbi sa 90 i 112ks, jako dobro idu, imao sam priliku probat oba motora, na izgled su jako slicni, glava i klipovi se razlikuju , ali su strasne masine :icon_smile:

a koliko sam upoznat, 1.6benzin ima 55kW, tako da prvo provjerite ispravnost tih papira ;)

to je greska ako pise u saobracajnoj da ima 55kw , slazem se da moze da ima 90 i 112ks jer kod mene drug ima golf II 1.8 8v i ima 90ks
 
Legend
Kod mene je 1.6 benz,i tolko je kw,mada i kod mene cupa:D

daj nam sliku motora da vidimo o cemu je rijec
 
Nexus je napisao(la):
Kod mene je 1.6 benz,i tolko je kw,mada i kod mene cupa:D

daj nam sliku motora da vidimo o cemu je rijec



cim budu slike stavicu,jer pokvaren mi mob malo...a u saobracajnoj pise 55Kw i brojevi su ispravni takodje....
potrudicu se nekako da vam ipak stavim slike...vi se bolje razumijete u vw tj vi koji ih i vozite duze vrijeme:icon_smile:
 
Schumi je napisao(la):
U saobraćajnoj piše da ima 1800 ccm i 55 kw ?

da sto je i tacno,ev upravo sam provjerio na net-u i postoji ta izvedba,to je najslabija verzija od 1800 kubika,sa standardnom opremom i bez pokazivaca obrtaja,ovaj kod nas ima pokazivace obrtaja,86 godiste je,ali su duboki branici,sto je velika mogucnost da je neko dirao nesto i na masini...hehe....pa fauveisti moji sram vas bilo,neznate za 1,8 8v 75hp izvedbu..ccc...
 

Eko

Član
renault_fan je napisao(la):
znaci u pitanju je golf dvica 1,8 8v kojeg je moj frend uzeo radi furke,dok u garazi za grada ceka nissan primera,hehe....
no ono sto nama nije jasno jeste to da u saobracajnoj pise da je 55Kw to je neki 75 konja,masina je ajnspric,ali gasa jednostavno ne mozes dirnut u pprvoj preko 2500 obrtaja(bez kvacla)jer pocinje da pali gume...masina izgleda tako originalna,obicni auspuh,i malo air box prorezan radi zvuka....
da li su ti golfovi inace svi takvi,ili je ipak ovome neko nesto dirao oko glave motora i slicno.....???

sta si ovim htio reci bas me zanima.
 
Eko je napisao(la):
renault_fan je napisao(la):
znaci u pitanju je golf dvica 1,8 8v kojeg je moj frend uzeo radi furke,dok u garazi za grada ceka nissan primera,hehe....
no ono sto nama nije jasno jeste to da u saobracajnoj pise da je 55Kw to je neki 75 konja,masina je ajnspric,ali gasa jednostavno ne mozes dirnut u pprvoj preko 2500 obrtaja(bez kvacla)jer pocinje da pali gume...masina izgleda tako originalna,obicni auspuh,i malo air box prorezan radi zvuka....
da li su ti golfovi inace svi takvi,ili je ipak ovome neko nesto dirao oko glave motora i slicno.....???

sta si ovim htio reci bas me zanima.

to da je dvica za zajebancije,malo za palenja guma i tako to,malo da se moze ici do vikendice i turirati do mile volje,,,*ebat cemo je dok ne crkne ahhahah....
a za nissana sam htio rec,da je on cista elegancija i on je naravno za rjesavanje ovi jacih kanti sto se fuljaju po gradu....hehehehehe
 
Legend
aj decko
furaj ti negdje okolo
i sretno sa tim turiranjem do vikendice i paljenjem guma..

ja ove danasnje omlaTine :icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top