pitanje u vezi EIBACH opruga

pitanje u vezi EIBACH opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,
naime problem je sledeci, imam eibach opruge -25 do -30 mm, pise da su namijenjene za golf 5 do 1040 kg na prenjoj osovini (zadnja osovina nije bitna slicna je tezina svakog golfa osim 4motion),

e sad, 2.0 tdi golf 5 je tezak 1070 kg na prednjoj osovini, sta ce biti ako se ove opruge stave na njega?

hoce li samo koji mm vise da cucne napred (sto bi bilo dobro za izgled) ili postoji problem da su opruge mekane za njegovu tezinu pa bi nastao problem u slucaju udaranja u rupe i slicno. (mada 30kg nije neka razlika, isto da je non stop auto natovareno).

nadam se da se neko razumije u ovu tematiku, i da ce da razjasni malo ovo :icon_rolleyes:
 
nema se sta puno rasjasnjavati,imat ces neznazno nizi ovjes a sto se tice udobnosti kao da si postavio odgovarajuce, GV i onako,bile standard ili ne,skakuce po rupama...samo vodi racuna o senzoru za stelovanje farova (ako ga imas) jer on je postavljen na sadasnju visinu,a spustanjem ovjsa i on se pomjera tako da kad vozis uz ili niz :D i farovi se cudno ponasaju (vec vidjeno i jedva namjestano) poz
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
nema se sta puno rasjasnjavati,imat ces neznazno nizi ovjes a sto se tice udobnosti kao da si postavio odgovarajuce, GV i onako,bile standard ili ne,skakuce po rupama...samo vodi racuna o senzoru za stelovanje farova (ako ga imas) jer on je postavljen na sadasnju visinu,a spustanjem ovjsa i on se pomjera tako da kad vozis uz ili niz :D i farovi se cudno ponasaju (vec vidjeno i jedva namjestano) poz

hehe, nemam te senzore :icon_biggrin:

znaci ok su opruge, ja sam kontao da nisu cak mekse il ko zna ;)
 
Početnik
opruge imaju samo nizi spring rate unutar 5mm je tolerancija, dakle auto ce ti potonuti vise nego je specificirano ako je razlika u 30kg nekih 3mm vise.. i to je to..

i prave se opruge do 960kg, 1080kg i 1160kg..


imas 2 vrste opruga , obicne i racing, obicne su kao i stock samo malo krace i bogdu tvrdje, dok su racing nesto sktoz trece, pa su i lakse nego obicne .. sumnjam da imas racing...


kad je u pitanju stelovanje senzora odredjeni proizvodjaci imaju adaptere kojima se ovaj problem rjesi, nadalje imas nesto sto se zove adaptacija nivoa svjetala pa podesis kako da se ponasaju pri kakvoj promjeni :) putem odredjenog software-a

mislim ipak je to golf i tu nema nedorecenih stvari....
 
Član
onda smo razjasnili problem ;)

isto mi jedan covjek rece, nije problem staviti ih, pasu one, samo ako si u njemackoj nemozes dobiti TUV ili atest ili sta vec sto moras imati jer nije za 2.0 tdi vec za lakse motore

hvala na odgovorima :cool:
 
Član
Sboy je napisao(la):
onda smo razjasnili problem ;)

isto mi jedan covjek rece, nije problem staviti ih, pasu one, samo ako si u njemackoj nemozes dobiti TUV ili atest ili sta vec sto moras imati jer nije za 2.0 tdi vec za lakse motore

hvala na odgovorima :cool:

Kod mene je TDI, pa već 2 godine imam Eibach Sportline opruge.
Eibach ti pravi opruge za skoro svako auto, samo vidi da naručiš one koje su baš za to auto, TDI motor i to je to...

Inače, Eibach, H&R i KW su ti medju najjačim proizvodjačima suspenzije na svijetu...ne možeš fulat s njima...sretno ;)
 
Član
mirso je napisao(la):
Sboy je napisao(la):
onda smo razjasnili problem ;)

isto mi jedan covjek rece, nije problem staviti ih, pasu one, samo ako si u njemackoj nemozes dobiti TUV ili atest ili sta vec sto moras imati jer nije za 2.0 tdi vec za lakse motore

hvala na odgovorima :cool:

Kod mene je TDI, pa već 2 godine imam Eibach Sportline opruge.
Eibach ti pravi opruge za skoro svako auto, samo vidi da naručiš one koje su baš za to auto, TDI motor i to je to...

Inače, Eibach, H&R i KW su ti medju najjačim proizvodjačima suspenzije na svijetu...ne možeš fulat s njima...sretno ;)

znam to sve. nego izgleda nisi procitao na sta se tacno odnosi moje pitanje... ;)
 
Član
heheh a jesam bio malo u žurbi...a šta reći, ja kad za sebe uzimao Eibach, nisam obraćo pažnju uopšte na te kilaže...ako kaže da je za to i to auto i za tvoj motor, spavaj mirno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top