Pismo predsjedniku

Pismo predsjedniku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dragi Predsjedniče,

Ustvari da ti pravo kažem, ne znam jesi li ti jedan od one trojice koji mi je drag. Druga dvojica nisu, ali eto pišem ti pod pretspostavkom da si ti moj Predsjednik.
Predsjedniče, pišem ti jer se durati više ne mere i ovo je zanje što mogu uraditi ko čojek i predsjednik moje MZ. U ime naroda Mjesne Zajednice Nemila, molim te da nam pomogneš, jer ko što napisah vako se više durati ne mere! Narod u mojoj MZ nema posla i od muke samo što jedni druge ne pojedemo. Neki dan moj komšija kreno na mene sikirom ko biva ja mu kriv što on nema posla. A jadnik od muke ne vidi da sam i ja bespolen ko on. Moram mu oprostiti jer takvi smo mi funkijoneri, to ti Predsjedniče najbolje treba da znadeš.
Nego zamolio bi te ko najrodjenijeg svog, da nam pomogneš, tako što ćeš nam naći poso. A najlakše nam poso moreš naći ako nam ospospobiš fabriku za proizvodnju metalnih kuka u našem selu. Fabriku «KUKA» je kupio nakav stranac od BE i HA prilikom privatizacije, kazu za niske pare. I nije nam krivo, Predsjedniče što ste prodali «KUKU» nego krivo nam je što ona ne radi. Gledaj molim te pa pritisni tog uhljupa od stranca nek nam da poso u našoj fabrici. Ukoliko to ne moreš Predsjedniče ti sredi reviziju privatizacije (valjda se tako kaže) pa nam našteliš da mi našu KUKU kupimo, ali za iste pare za koje ju je kupio stranac. Jer bolan mi nemeremo više skupiti para. Na savjetu Mjesne Zajednice razmatrali smo tu mogućnost i zaključili ako bi svi u selu prodali stoku mogli bi nekako otkupiti fabriku. Ti gledaj da nam pomogneš jer i mi smo Be I Ha državljani.
Ukoliko nam Predsjedniče ne pomogneš bilo kako i bilo kolko, pod broj jedan nećeš nam više predsjednik biti. Jer mi ćemo biti primorani da uradimo sljedeće:
-Naše selo ćemo proglasiti multikulturalnim (troje po svačega plus ostali, a dogovorit ćemo se mi u selu ko će biti ko). Ovo je da bi imali više posla. Shvatit ćeš poslije ako sada ne mereš.
-Kao multikulturalno selo mi ćemo lijepo izglasati referendum Iscijepit ćemo se iz tvoje Be i Ha.
-Treće: Nećemo ratovati jer to nam na pamet ne pada. Dosta nam je neimaštine još i rat!
-Onda ćemo kao suverena i nezavisna država potpisati Jendonski Sporazum. Po tome sporazumu naše će selo biti uređeno po principu Be i Ha. Iznad puta jedan entitet, ispod puta federacija a na raskrcinici kod Zekijeve prodavnice distrikt brate!
Kao takva uredjena država tj. Selo imaćemo puno radnih mjesta. Tri predsjednika Sela, po dva predsjednika entiteta i jedan za distrikt. Onda Vijeće ministara sela, pa Vlada Iznad puta i Vlada Ispod puta te Skupština Raskrisnice (distrikta). Pa parlamenti za to svečetvero ( Selo, Iznad puta entitet, Ispod puta entitet i Raskrsnica distrikt).
-Mislim da u ovim budućim institucijama more svako iz našeg sela naći poso. Ako se budemo parčali na Kantone po principu njiva i bašći možda zaposlimo i nekog iz tvoje Be i Ha.

Ali Predjsjedniče imaj na umu, da je ovo oko ocijepljenja našeg sela samo moguće onda kada nam ti ne pomogneš. Mi bismo voljeli da nam pomogneš i zaposliš nas u našoj «KUKI» više nego da se ocijepljujemo. Jer predsjedniče ionako smo iscijepani i još nas cijepaju. Ali znaj ako ne budemo stvarno više mogli izdurati cijepamo i mi. Pa makar naše selo.
Puno te vole (sredi nam to za «KUKU») građani MZ Nemila.
 
Član
Naše selo ćemo proglasiti multikulturalnim (troje po svačega plus ostali, a dogovorit ćemo se mi u selu ko će biti ko). :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top