Piquet F1 ambicije zamijenio NASCAR srećom

Piquet F1 ambicije zamijenio NASCAR srećom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jedan od glavnih aktera skandala koji je temeljito protresao Renaultovu F1 momčad, Nelsinho Piquet, od svog se izgona iz Formule 1 nastojao prikrpati nekoj od ekipa. Narušeni ugled i manjak pravih rezultata ne idu mu u prilog, kao ni činjenica da ga mnogi smatraju jednako odgovornim u skandalu namještanja utrke u Singapuru 2008. godine. Premda je FIA Piqueta proglasila nevinim, to mu nije pomoglo u vraćanju izgubljene časti, jer je o čitavom slučaju namještanja progovorio tek nakon otkaza u Renaultu.

Obzirom da su mu F1 momčadi, očito, redom zalupile vrata pred nosom Nelsinho se, barem zasad, oprostio od svojih F1 ambicija. Sreću je, kako kaže, odlučio potražiti u SAD-u i to u NASCAR seriji.

"Moj je cilj oduvijek bio uspjeh u Formuli 1, ali naučio sam da je sreća podjednako važna kao i ambicije. Kako mojih prvih 18 mjeseci u Formuli 1 nije ispunilo moja očekivanja odlučio sam usredotočiti se na nešto drukčije izazove", napisao je na svojoj web stranici.

Zasad nije poznato za koju NASCAR ekipu će Piquet junior nastupati. O mogućem povratku u Formulu 1 također nema riječi, a od europskih natjecanja izdvojio je 24 sata Le Mansa kao utrku na kojoj bi volio pobijediti.

Ako ništa drugo, mladom Brazilcu ne nedostaje ambicija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top