Pioneer-ova pojacala PRS serije?

Pioneer-ova pojacala PRS serije?

Član
Zdravo!
Posto ovdje ima dosta strucnjaka za auto akustiku,imam par pitanja vezanih za Pioneer-ova pojacala PRS serije.
Kao prvo,sta uopste znaci skracenica PRS?
Kao drugo,sta to oni imaju sto druga pojacala nemaju pa kostaju po 3-4 puta vise nego druga pojacala sa istom izlaznom snagom?
Kao trece,dali su ta pojacala pogodna za woofere ili vise za trosistemce ili druge zvucnike visoke osjetljivosti?
Naletio sam slucajno na ovo pojacalo
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/PRS-A700/page.html
i iznenadio kada sam pogledao cijene!
 
Član
1. Precise audio quality with competition-grade power - that's what our Pioneer Reference Series is designed to deliver.

2. Imaju više elektronike koja je kvalitetnija i skuplja nego obično. (It's loaded with audiophile grade components and high-performance technologies - like separate left and right channels, independent left and right power supplies and gain control.) + marketing nečega novog i kvalitetnijeg diže cijenu :D

3. Po mom saznanju sa interneta preporučljivo je za manje zvučnike jer prave isto PRS zvučnike sa istom namjenom boljeg kvaliteta zvuka. Ima logike imati cijeli spektar frekvencija kvalitetan. Mogu i woofere da guraju ali opet zbog toga što on ne pušta cijeli spektar nego duboke frekvencije samo mislim da je promašaj uložiti toliko para kada možeš uzeti jače pojačalo koje će da ima više W na manje volume i gura woofer jače :)

Nadam se da sam pomogao ;) Pozz
 
Top