Piaggio Beverly 500ccm Potrosnja , iskustva??

Piaggio Beverly 500ccm Potrosnja , iskustva??

Član
Zanima me sljedece , cuo sam da ovaj model trosi kao 10l+ , par ljudi mi je reklo ???

Pa me zanima je li iko imao iskustva ikakva , verzija je ona novija od 2003god sa farom iznad , sada ne znam je li karburator ili je injection , ali eto ako ima neko iskustva neka napise , nasao sam da je oko 4,6 do 5,5l na Google- u , mozda neko zna bolje reci ;)

:):)
 
Član
Veliki Litrasi trose 10+ dinamicne voznje, ispravan beverly oko 5-6

Pa i meni nije jasno , troje poznanika mi tako reklo , dvoje imaju 500ccm pa mi nije jasno , mozda i preuvelicavaju ili im nesto nije uredu..
Mozda se javi jos neko da kaze , sto ima 500 Beverly-a ;)

I je li velika razlika izmedju karbo i injection ?
 
Član
Nema sanse da trosi 10l, normalna potrosnja mu je oko 5l, a ti koji trose po 10 su odlicno rastelovani...
jesi ikad vozio beverly 500ccm pa kazes 5l da trosi vozio sam ih dosad par i nikad nijedan nije ispod 8 trosio sta lupas bezveze evo ti od rodjaka nov spusti ga na 5 dam ti sta hoces nije rastelovan prvi vlasnik cuvan ko malo vode na dlanu, potrosnja mu je ok 7 do 10l+ tako da znas
 
Član
jesi ikad vozio beverly 500ccm pa kazes 5l da trosi vozio sam ih dosad par i nikad nijedan nije ispod 8 trosio sta lupas bezveze evo ti od rodjaka nov spusti ga na 5 dam ti sta hoces nije rastelovan prvi vlasnik cuvan ko malo vode na dlanu, potrosnja mu je ok 7 do 10l+ tako da znas

Fabricki podaci za beverlya navode potrosnju od 3,3l pri brzini od 90 km/h, a buduci da pratim i par domacih moto foruma, procitao sam mnogo postova, od strane vlasnika beverlya, i svi navode prosjecnu potrosnju od oko 5-5,5l, tako da taj sto trosi 8 ili cak 10 definitivno treba majstora :D
 
Pusti ti fabricke podatke, stvarne vrijednosti dosta odstupaju. Zavisi od voznje sve, ako ga gazis non stop mora potrositi pa nije tomos pobogu.
 
Član
To je to znaci :D , ipak ima nesto i istine u ovom , cekam da mi se javi ovaj momak pa da ga idem gledati..
U mene ce trositi onda 10+ uvijek :D , i ja sam procitao na nekim moto forumima 4,6l , pa 5l ,
Znam da u momka x9 250ccm trosi oko 4l , 4,5l , sve do 6 moze proci :D
 
Član
Kolika je razlika u potrosnji u odnosu na stil voznje sam osjetio na svojoj kozi.
Ja uduplam potrosnju unodnosu na fabričke podatke i sta ostali sa foruma izvlace iz istog motora a kupio sam nov.
 
Član
Fabricki podaci za beverlya navode potrosnju od 3,3l pri brzini od 90 km/h, a buduci da pratim i par domacih moto foruma, procitao sam mnogo postova, od strane vlasnika beverlya, i svi navode prosjecnu potrosnju od oko 5-5,5l, tako da taj sto trosi 8 ili cak 10 definitivno treba majstora :D
nepricam ti ja o fabrickim podacima normalno da kod njih uvijek trosi 3l al ja ti kazem dovesecu ti nov motor pa ga spusti na 3.5l, reko bi da je i on rastelovan, sve zavisi od voznje kod mene nema sanse da je ikad iso ispod 7, ja da sam ga htio voziti 60 na sat kao sto pojedini kazu nebi kupovo 500ccm kupio bi 125 a ne vozim ga konstantno brze
 
Član
Kolika je razlika u potrosnji u odnosu na stil voznje sam osjetio na svojoj kozi.
Ja uduplam potrosnju unodnosu na fabričke podatke i sta ostali sa foruma izvlace iz istog motora a kupio sam nov.

Ma ja , to je to , par puta u crveno i nema sta , ali hajde po gradu tesk oda ce biti ubijanja , ali hvala svima na odgovorima , cekam momka da mi se javi da ga idem pogledati !
 
Član
nepricam ti ja o fabrickim podacima normalno da kod njih uvijek trosi 3l al ja ti kazem dovesecu ti nov motor pa ga spusti na 3.5l, reko bi da je i on rastelovan, sve zavisi od voznje kod mene nema sanse da je ikad iso ispod 7, ja da sam ga htio voziti 60 na sat kao sto pojedini kazu nebi kupovo 500ccm kupio bi 125 a ne vozim ga konstantno brze

Pa evo 500ccm , vecina bi bila gradska voznja , ima magistrale malo , ima par bulevara gdje bi mu bilo veselo , imao sam ja nekolika motora i skutera , ali hocu da uzmem dobro nesto jednom i rijesim se toga , 125ccm saltanje , 49ccm skuter , 250ccm skuter , 125ccm skuter , 150skuter , ali me uvijek ovo privlacilo tako cim javi ovaj otici ga pogledati , oko 6 se moze trpiti..20KM da bude oko 150km , dovoljno ja mislim ???
 
Top