Peugeot Duraković Gradačac - NEGATIVAN FEEDBACK

Peugeot Duraković Gradačac - NEGATIVAN FEEDBACK

Da i ovdje podijelim negativno iskustvo sa dotičnim Peugeot servisom. Ide c/p sa peugeotclubbih foruma da ne kucam ponovo:

Na forumu uglavnom raspravljamo o pozitivnim stvarima te dijelimo pozitivna iskustva. Nažalost, ovaj put pišem u negativnom kontekstu, prvenstveno što je dotični doslovno zaslužio, a i kako bih upozorio kolege lavoljuPce te eventualno spriječio moguća neugodna iskustva.
Prije nekih 20ak dana sam bio u Gradačcu u servisu Peugeot-Duraković i konkretno pričao sa vlasnikom servisa Admirom. Taj dan je bio ok, i ne sumnjam u njegovu stručnost. Dogovorili smo da se radi mali servis, zamjena kočionih pločica, zamjena zadnjeg ležaja na točku jer nije bio ok kako on kaže te je bilo potrebno transkodirat jednu diznu. Cijenu mi je obračunao na licu mjesta (samo ću navest da je ležaj 149KM jer je to bitno za nastavak teme
D_.gif
)Ovo se trebalo radit prošli vikend. Kontaktirao sam ga 3 dana prije zakazanog termina i on reče da zovem dan poslije. Zvao ponovo, on me ponovo odbio jer je "na seminaru". Ali je rekao da će ON POZVAT. Naravno, nije pozvao. Zovem dan prije termina, standardna priča kako je zaboravio i opet me odbio jer kako reče "opet ima seminar u SUBOTU". Ali je rekao da može naredni vikend, odnosno ovaj što slijedi. Zovem danas, tražio je VIN broj da provjeri cijene. I ubrzo mi javlja da je sad ležaj 199KM. Najkulturnije sam ga pitao otkud sad to jer smo dogovorili jednu cijenu a sad mi navodi drugu. Njemu se to izgleda nije dopalo pa je napisao "NIŠTA ONDA TO TI ZAVRŠI NEGDJE DRUGO GDJE HOĆEŠ". Već tu vidim s kim imam posla. Kažem mu da nije problem, samo želim da mi se uradi auto (a naravno da sam morao pitat otkud odjednom skuplji 50KM što bi svako pitao). Njegova iduća reakcija je bila klasična vadiona "ležaj sa diskom je 199KM" a do tad mi nije spominjao nikakav disk. Dalje, po nekoj svojoj logici je on zaključio da sam ja težak čovjek i odjendom ne može zamijenit jer "NEMA ALAT"
D_.gif
(ponavljam, nisam ga sigurno ničim uvrijedio niti nešto loše napisao). Bilo je tu još manje rasprave, uglavnom pokušao me malo napravit budalom kako bi me odbio na svoj način da bi na kraju napisao DA NE ŽELI DA TRGA SVOJE ŽIVCE. A izgleda da su mu davno potrgani :)

Dakle, odgađanje u trajanju od dvije sedmice uz spominjanje nekih seminara neradnim danima, cijena dijela odjednom veća za 50KM od one koju mi je obračnuao i rekao na LICU MJESTA, nepostojanje ni trun razumijevanja te nekog normalnog odnosa na relaciji pružalac usluge - kupac usluge i minimalistički odgovori na SMSove uz vidnu dozu drskosti i nezainteresovanosti. Prekrižen za sva vremena.
 
Usput, ko bi mogao uraditi ovo transkodiranje/dekodiranje dizne šta već? Na dijagnostici, kad izlista 4 dizne, jedna od njih se prikaže u obliku "brojstaredizne_brojnovedizne" jer je navodno mijenjana a nije dekodirana. Zvao AS Dedović, ljudi nemaju pojma o čemu pričam. Krajnje neprofesionalno za servis koji je nekad bio ovlašten za Peugeot.
 
Član
Dobro, ocito jesi malo potezak :D i covjek te kulturno odbio, vrlo moguce da nije odmah skontao da za taj model ide lezaj integrisan u disk, koji je naravno i skuplji, a ti bi radije onaj jeftiniji..e ne meRe, a izgleda da je to skontao i pri prvom vasem susretu (da si "potezak") te gledao da te kulturno obije i sacuva svoje zivce.
 
Ocito? Po cemu si ti to zakljucio molim te? Naglasio sam mu da mi nije do novca ali da samo pitam otkud nova cijena jer mi je prvi put rekao manju cijenu...to je sve bilo...nije bilo trunke negodovanja od strane mene vec sam pristao i na tu novu cijenu samo da se auto uradi kako treba. Cak sam ga i cekao 2 sedmice i odbio kolegu s peugeot foruma koji se nudio za pomoc samo da ne bih ovog izradio. Ja mislim da je bilo to korektno od moje strane. Btw na peugeot forumu gdje sam postavio istu temu se javio vec jedan njegov poznanik koji se takodje pozalio na to kako ovaj majstor nakon preporuke zna zeznut s terminima te odbiti klijenta.
 
Član
Cuj kulturno odbije...sta sve neces procitat...dodjes u servis za svoje pare da ti urade i on te naruci tad i tad i onda te kulturno oce odjebat zat sto ga ti za svoje pare izvini pitas kad ces doci.....danas svi izgleda oce da ostavis pare i nista ne pitas jel si odma drzak....ja svakog dobro izjebem ...kad odem majstoru da mi radi auto kraj njega cucim ako treba vazdan...samo jednom sam auto ostavio i pokajo se...fino mu ja kulturno reknem ...samo ti jarane radi ja nit cu te sta pitat nit smetat...samo sto njima svima itekako smeta kad si kaj njih jel ne mogu da klepaju dijelove...sve olosi teski
 
Član
Svugdje je normalno za svoje pare da pitas i postavljaš pitanja.
Kao kupac imas to pravo jer TI NJEGA PLAĆAŠ a ne da ti čini uslugu.
Ako ti vec nije problem cijena odeš dalje i boze pomozi.
 
Član
Danasnji monteri, da ne kazem majstori, se previse prave pametni kao da imaju doktorat iza sebe. Meni nedavno covjek pola auta ostavio raskopusanog, kaze ne moze se postaviti hladnjak i pratece plastike, kaze propada izmedju krakova:D. Poducis ga na licu mjestu, potom doticni pomocniku kao psuje Boga cini mi se. Dovezem auto kuci i namontiram sam, jer levat ne zna nosace postaviti ( pogresno okrenuo). Ne znam kako su onda stojali prije. Potom dizu vec dogovorene cijene, ne dovrsavaju poslove u potpunosti, kidaju sarafe. Balansiraju tockove koji i dalje tresu idr.
Najbolje nabaviti alata i sto se god moze sam, sam uraditi.
 
Član
ja sam odvezo bivešeg golfa 3 tdi tu jednom majstoru u derventi kad sam pazario golfa za vectru,reko covijeku promijeni ulje remenje zupcasti remen promijeni kaze uredno sutra auto gotovo,drug preuzo auto nije bilo dugo pukne zupcasti remen sad jel do majstora ili je do nekvalitetnih dijelova nebih znao samo više mu nevozim auto hhah
 
Član
Tako sam se i ja jednom zajebao i otisao tim nekim "majstorima" koji bombinu/bobinu i svjecice nisu znali da promjene, to neka dijagnostika, milion kablova, te vozi auto kao da je na infuzij, isjekli mi milion kablova, sjebali su mi cak i plin, tacnije i njihove kablove su presjekli i da dalje ne nabrajam auto je bilo mrtvo jednostavno, ne moze ni da vergla cak, zovu oni mene kaze ovo odvuci ga, kao zovi BIHAMK i ta sranja i normalno pare nisam dao. Auto je poslije odvezeno u ovlasteni Peugeotov servirs koji se zove 206 i nalazi se na Stupu, stvarno ljudi ga odradili za pola sata, spojili ponovo kablove, stavise bombinu/bobinu, zamjenise svijecice sve za 40 KM, auto se upali normalno radi evo i dan danas, ljubazni su, nisu mrski, sale se i odmah ti kaze cijenu na licu mjesta pa ti hoces ili neces.
Znaci servis se zzove 206 u ulici Pijacna.
 

EE9

Član
...Najbolje nabaviti alata i sto se god moze sam, sam uraditi.

Eh...to sam zaključio još krajem 80-ih! :D
Prije je bilo manje dunđera a u današnja vremena je fakat katastrofa....svaki papak sa komadom livade i sklepanom garažom, bez struje i vode, se "samoproglasi"...MAJSTOROM...:banghead:
Sjećam se situacije prije nekih 15-ak godina...(internet, forumi, Service Manual-i....nula bodova)....upali mi se Check-Engine na CRX-u, problemi s paljenjem, pretpostavio sam odmah šta je bilo (što se kasnije i ispostavilo; zavojnica u dnu razvodnika) ali eto zbog sigurnosti i potvrde "majstora", raspitam se i odem do "poznatog električara"....ukratko mu opišem šta se dešava, bleji on u CRX-a k'o da je svemirski brod, tek na kraju "stručnjak" upita....onako zamišljeno; "Je'l benzin ili dizel???" :wtf:
Samo sam se okrenuo bez riječi dok sam mu u mislima spominjao čitavu žensku familiju.....
 
Član
Standardna prica i ponasanje sa "majstorima". Nažalost, ta profesija je toliko "ukaljana" da se decenijama neće situacija popraviti. Svaka čast malom broju njih koji su prvo stručni, odgovorni i korektni, i kojih je sve manje. Imao sam tu "nesreću" da u poslu radim sa istima, skoro svakodnevno, tako da poznajem ih nekoliko desetina, i sve je to "u 5 deka". Ti, za svoje pare ima da tražiš šta hoćes, odn.pogriješio si što si gubio vrijeme, i nisi odmah išao na drugo mjesto.
 
Član
Danasnji monteri, da ne kazem majstori, se previse prave pametni kao da imaju doktorat iza sebe. Meni nedavno covjek pola auta ostavio raskopusanog, kaze ne moze se postaviti hladnjak i pratece plastike, kaze propada izmedju krakova:D. Poducis ga na licu mjestu, potom doticni pomocniku kao psuje Boga cini mi se. Dovezem auto kuci i namontiram sam, jer levat ne zna nosace postaviti ( pogresno okrenuo). Ne znam kako su onda stojali prije. Potom dizu vec dogovorene cijene, ne dovrsavaju poslove u potpunosti, kidaju sarafe. Balansiraju tockove koji i dalje tresu idr.
Najbolje nabaviti alata i sto se god moze sam, sam uraditi.

Svaka cast , to je svugdje tako , oguli plastike , udari vratima u zid , ma svasta nesto , pokida , izmjeni , kao sto neko rece , cucni kraj njega i nema ti druge ,
Najbolje je sam , ako ima gdje , lagano i smireno , ali neko nema nekad ni zivaca a ni volje sam i onda tako odvede mislici bit ice dobro i brzo ce i oduzi se popravka mjesec dana..
 
Top