Peugeot 508

Peugeot 508

Član
Volkswagen Passat vs Peugeot 508 :D - http://www.youtube.com/watch?v=FsWd3dlemEA

nOKe ti si nesto zestoko pobrkao, Mercedes E-klasa je visa klasa od ove dvojice, a uz to, osnovni model je oko 78.000 KM.
 

r3d

Član
Joj kad cujem ove price ne treba mi oprema u autu :S Pa ja bih prije uzeo slabiji model sa jacom opremom nego obratno...
Neke stvari koje olaksavaju zivot:
Tempomat/speed limiter
Follow me home svjetla
Child lock
Pomoc pri kretanju na uzbrdici (nemojte me prozivati za ovo, nije mi problem krenuti, ali je lakse ovako)
ESP+ASR se podrazumijeva
Parking senzori
Bluetooth
Kontrole muzike i handsfree na volanu
hladjeni centralni pretinac od nekih 10-ak litara zapremine
automatsko zakljucavanje
senzor kise (dobro, on se zblesavi stalno, ali nije ni los)
automatsko paljenje svjetala (daylight/pravo svjetlo)
Zatamnjivanje centralnog retrovizora
Grijanje retrovizora

I sve to imam u pugu 3008 za 44000km (1.6 hdi, potrosnja prosjecna 6.1l)...Pa zasto uzeti 508? Ne vidim ni jedan razlog. Sa istom opremom kosta 5000km vise. Za te pare se uzme 3008 sa full opremom (panorama krov, navigacija, HUD displej sa jos nekim funkcijama, eksterni vizuelni paket, xenon farovi i jos neke sitnice).
I jos je kvalitet materijala i osjecaj voznje puno bolji u 3008 (povisen polozaj, i one komande na volanu koje su kopija komandi za C5 su katastrofa za koriscenje tokom voznje). Nije ni cudo sto u BL ima duplo vise 3008 nego 508.
 
Član
Neko ne voli takvu povišenu poziciju sjedenja i generalno imidž porodičnog kombija kakav ostavlja 3008.
Elem, danas sam imao priliku sjesti u 508 i na miru ga razgledati. Auto je prva liga unutra (a i izvana), baš se primjeti napredak u odnosu na 407....potsjeća me na Audi A6 (model prije ovog najnovijeg). Ako je u vožnji i upola dobar opet je za svaku pohvalu. Za do 50.000 KM limuzine ne bih se mislio, možda jedino C5 sa hidraulikom, ali subjektivno mi je 508 ljepši od C5.
 
Top