peugeot 307

peugeot 307

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vozime 307-icu 2.0 hdi 110 ks. mislim da mi nesto nije u redu sa desnom poluosovinom. pri svakom ubrzanju izmedju 80 i 90 km/h trese mi desnio dio auta. npr ako u trecoj stisnem pun gas na 80 trese nenormalno do nekih 90-95 a kad je u 4 ili 5 mnogo manje trese. sta vi mislite da li je poluosovina?????
 
Član
prvo probaj gumu zamijeniti pa tek onda mozes razmisljati u poluosovini i nju ti je vrlo lako ispitati digni auto na dizalicu ili kanal.
ako je kanal onda jednu samo stranu digni rucnu upali auto i u prvu zaleti a neko u kanalu nek uzme npr bojicu ili sarafciger i nasloni na sasiju i polako primice poluosovini da osavi trag ako je kriva puno kad je zavrtis vices okom ako ne ostavice ti trag samo na jednom dijelu osovine
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
kriva felga 99,9 % ili nije centrirana

i ja sam pomislio odmah da je felna ili guma ali nije. vidim da je do prenosa na desni tocak jer kad je u 3 brzini i stisnem pun gas na 80 on trese do 90-95 a u 4 i 5 brzini trese manje jer nema toliku snagu na toj brzini kao u 3 brzini
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
vidi da ti nije slucajno protu teg skliznuo s osovine,ako je jos tu

pogledacu. ali mi je cudno sto trese uvijek na 80 do 90. da je teg vjerovatno bi tresao stalno. cak je i na brzinama vecim od 150 potpuno miran
 
Član
vi da ti nije otisao lezaj na to polosovini sto drzi centar
ondje gdje se spajaju polosovine ima jedan mali lezaj

vidi ti lezaj na polusovini sto drrzi centar
jedan mali lezaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top