Šta je novo?

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Peugeot 307 Sportske Opruge

Jasarewic

Član
Učlanjen(a)
12.09.2021
Poruka
3
Reaction score
0
Poena
1
Starost
20
Auto
Peugeot 307 SW
Pozdrav svima. Ovako stvari stoje, prije par mjeseci naručim gewinde za pežoa 307 sa pika od nekog momka iz Sarajeva, nakon par dana mi stignu sve to fino smontiram i zakucam auto u pod, prodje mjesec dana pukne mi prednja desna opruga i prolupa gewinda...lik je zavario, obrusio i prefarbao puknutu oprugu. E sad, pošto od gewindi nema ništa, odlučio sam nabaciti sportske opruge na fabrički amortizer, ali pošto je preteško naći originalne sportske opruge za ovaj tip auta, ima se za naručiti u sloveniji ali su 350km sto mi se ne isplati bas, zna li neko pašu li prednje sportske opruge (zadnje imam) sa nekog drugog vozila na pezoa 307? Ako ne, ima li ko kakvu drugu sugestiju? (osim da keširam 700km za nove gewinde tu opciju znam hahaha)

liaar

Član
Učlanjen(a)
09.05.2017
Poruka
528
Reaction score
210
Poena
43
Starost
26
Auto
Peugeot 206 2.0 HDi
Nije tuning auta jeftina stvar, to u Sloveniji od 350 KM je sasvim isplativa varijanta.

amer6

Član
Učlanjen(a)
21.05.2021
Poruka
31
Reaction score
4
Poena
8
Starost
24
Auto
6R
Najbolje bi ti bilo da vidis fabricke opruge po kataloskom broju da li dijele sa drugim vozilima.

A to da li pasu sa nekog drugog, pasu sigurno samo treba naci slicnu nosivost i dimenziju opruge.

Jasarewic

Član
Učlanjen(a)
12.09.2021
Poruka
3
Reaction score
0
Poena
1
Starost
20
Auto
Peugeot 307 SW
Najbolje bi ti bilo da vidis fabricke opruge po kataloskom broju da li dijele sa drugim vozilima.

A to da li pasu sa nekog drugog, pasu sigurno samo treba naci slicnu nosivost i dimenziju opruge.
Gdje to mogu da provjerim? Pretrazivao sam dosta po forumima i netu ali nigdje ne mogu da nadjem tako nesto.

Jasarewic

Član
Učlanjen(a)
12.09.2021
Poruka
3
Reaction score
0
Poena
1
Starost
20
Auto
Peugeot 307 SW
Nije tuning auta jeftina stvar, to u Sloveniji od 350 KM je sasvim isplativa varijanta.
Našao sam nove gewinde takodje u Sloveniji za nekih 500km pa mi je bolje dati toliko za gewinde nego 350km za opruge. Da, skup sport haha.

amer6

Član
Učlanjen(a)
21.05.2021
Poruka
31
Reaction score
4
Poena
8
Starost
24